МЕНЮ

На Волині просять не відвідувати рекреаційні пункти в лісах

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
24 березня, 2020 - 19:40
Людей бувало так багато, що вони вже почали становити загрозу одне для одного

Гарна весняна погода і карантин, коли необхідно обмежити спілкування, покликали, без перебільшення, тисячі волинян у ліси. На Волині силами працівників обласного управління лісового та мисливського господарства облаштовано 123 великі та 655 малих зон рекреації: «Край лісу», «Пролісок», «Холодок», «Соснячок», «Сосновий бір», «Ялинка»... Кожен з великих рекреаційних пунктів має свою назву. Тут лісівники облаштували місця для розпалення багаття, для шашликів, поставили альтанки, смітники, облаштували екологічні стежки, встановили кілька стендів з правилами поведінки в лісі та розповідями про місцеву флору і фауну, в деяких навіть продають дрова... Як каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр КВАТИРКО, мали на меті насамперед створити для людей цивілізовані умови відпочинку. Але ще й зібрати їх в одному місці масиву, щоб не бродили лісами, і не створювали пожежної небезпеки, і не засмічували.

Бо треба відзначити, що наші люди — то наші люди. Навіть у цих прекрасних рекреаційних пунктах, на створення та облаштування яких витратилися лісівники — вони ж їх і доглядають, прибирають за відпочивальниками, — часто можна побачити після їхніх розваг справжнє неподобство. Мало того, деякі з них настільки загиджують територію рекреації, причому зумисне, що гидко і боляче. Проте менше з тим, пункти діяли й діють. І в час карантину сюди потягнулися цілі натовпи. Людей, каже керівник пресслужби управління Світлана ДУМСЬКА, приходить цими днями так багато, що вони вже почали становити загрозу одне для одного. Особливою популярністю у відпочивальників користується лісовий масив Воротнів поблизу Луцька. До нього дуже зручний доїзд, до його межі доходить рейсовий автобус (бо далі транспорт не пускають, треба іти десь до двох кілометрів пішки). Але відстань не є перешкодою для відпочивальників. Лісівники облаштували екостежини, а в кінці дороги — прекрасно доглянута територія з рукотворними ставками, вольєром для диких тварин, альтанками та іншими речами, які увиразнюють естетичну привабливість цієї мальовничої місцевості. У Воротневі діє ботанічний заказник. Цей лісовий масив— колишня так звана «обкомівська» дача, на відпочинку тут бували відомі радянські артисти, космонавти й інші поважні гості Волині. За красу і рельєф цей краєчок прозвали «волинською Швейцарією», нині тут діє Лісівничий молодіжний центр, також облаштований за кошти лісівників. Бувають дні, коли в гарну погоду сюди приходять і до тисячі людей, або й більше. Карантинний ажіотаж навіть збільшився. Мало того, що гори сміття, хоч сиплють і біля смітників. Але його потрібно прибирати і вивозити. Так ще й контакти людей, бо тут важко з кимось було розминутися...

Тому управління звернулося до волинян з проханням обмежити прогулянки до рекреаційних пунктів, особливо таких, як Воротнівський, доступних для людей, придорожніх. Просять під час прогулянок особливо дотримуватися пожежної безпеки, не смітити. Ну, і слід пам’ятати, що вже вийшли на полювання кліщі... Всі лісові рекреаційні пункти лісівники (звісно, за свої кошти) на початку карантину продезінфікували.