МЕНЮ

Менше заяв — більше спеціальностей

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
8 серпня, 2019 - 11:26
Якими будуть умови вступу до вишів для випускників 2020 року

Міністерство освіти та науки України обіцяє на наступному тижні винести на громадське обговорення умови вступу до ВНЗ на 2020 рік. На підсумковій пресконференції по цьогорічній вступній кампанії представники МОН озвучили кілька ідей. Йшлося зокрема про зменшення кількості заяв на бюджет (з 7 до 5) без обмеження за спеціальностями, розширення практики проведення ЗНО для вступників на магістратуру, очікуваний перехід від широких конкурсів до національного.

Зменшення кількості заяв, за словами чиновників, пов’язано з високим рівнем відмови вступників від рекомендацій на бюджет за шостим і сьомим пріоритетами (понад 35%). При цьому такі рекомендації отримує найменше вступників — лише 3,1% та 2,5% відповідно. Обмеження спеціальностей планують зняти, щоб стимулювати в Україні розвиток міждисциплінарних освітніх програм, які зможуть охопити кілька фахів.

Імовірно, наступного року розшириться перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які треба буде складати єдиний іспит за технологією ЗНО. Результати, продемонстровані на такому іспиті з іноземної мови, свідчать про підвищення рівня випускників та їхньлї конкурентоспроможності на ринку праці.

Цього року вперше відбувся єдиний широкий конкурс МОН і МОЗ на медичні спеціальності. У МОН кажуть: це перший вдалий крок до національного конкурсу на вступ. Згоду на спільний із МОН конкурс вже надали Міністерство фінансів та державна фіскальна служба, готуються відповідні пропозиції до Держслужби статистики, яка координується Мінекономрозвитку та Мінкультури.

Протягом вступної кампанії-2019 абітурієнти створили 168 тисяч електронних кабінетів та подали 831,5 тисячу заяв. За даними МОН, понад 75% рекомендованих до зарахування на бюджет вступили до університету першого чи другого пріоритету. Усього рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 тисяч 354 вступники на базі 11 класів. З них до 1 серпня намір навчатися на бюджеті підтвердили 52 тисячі 561 вступник, тобто 87,1% від усіх рекомендованих.