Легко про складне

Вінничанка була визнана найкращим спікером на міжнародній ІТ-конференції

Магістерка факультету комп’ютерних систем та автоматики Вінницького національного технічного університету Ярослава Марущак отримала звання «Best speaker» (Найкращий спікер) за результатами міжнародної конференції в галузі тестування програмного забезпечення QA-Z Days 2020, яка відбулася в липні. У заході взяли участь понад 3 тисячі учасників. Свої доповіді для них презентували спікери з 9 країн: США, Великобританії, Китаю, Мексики, Білорусі, Росії, Казахстану, Мальти. Від України була лише Ярослава. Дівчина ділилася секретами, як навчити і створити успішного спеціаліста з тестування програмного забезпечення з нуля. В результаті її доповідь отримала найвищу оцінку від учасників і стала найкращою.

«Конференція попередньо мала відбутися у Мінську, але через пандемію її проводили в онлайні, — розповідає Ярослава. — Її тематика — це нові підходи в навчанні молодих спеціалістів в галузі тестування програмного забезпечення, успішні тестові стратегії, методи планування та моніторингу, впровадження та налагодження процесу  тестування програмного забезпечення в проєктах, пов’язаних з штучним інтелектом та галуззю фінтех, управління тощо. Три дні спікери з різних країн світу ділилися своїми практичними кейсами. Моя доповідь «How to «grow» a successful QA specialist from scratch?» (Як навчити і створити успішного спеціаліста з тестування програмного забезпечення з нуля? — переклад з анг.) була присвячена тому, як правильно подавати інформацію початківцям, як допомогти їм розібратися у теорії і практиці, не повторюючи помилок попередників. Особливо сильний фідбек від учасників був, коли я презентувала базу шаблонів для майбутніх задач. Це зрозуміло, бо вони можуть полегшити роботу і початківцям, і просунутим аналітикам».

Ярослава розповідає, що працює ІТ-сфері тестування програмного забезпечення вже майже 6 років, тобто ще з 11 класу. У конференції QA-Z days 2020 вирішила взяти участь, щоб поділитися своїм накопиченим досвідом з колегами. Каже, що про відзнаку чи нагороду навіть не думала. Визнає, що в її успішному публічному виступі на міжнародному рівні є й чимала заслуга матері. Вона педагог за освітою і у силу своєї професії навчила Ярославу розповідати про складне легко та доступно — так, щоб було зрозуміло усім.

«Взагалі конференція передбачала три теми для розмови: «Актуальність професій, пов’язаних з ІТ, у зв’язку з пандемію Covid-19»; «Тенденції ринку ІТ: які напрямки будуть актуальними наступні 10 років» та «Професія Quality Assurance Engineer/ Software Testing Engineer з чого починати опановувати професію». Я обрала останню, бо вона була найбільш цікавою для мене, — відзначає Ярослава. — На основі показників унікальної формули, тобто кількості глядачів у трансляції наживо, оцінок глядачів та оцінок комітету отримала звання «Best speaker». Як нагороду оргкомітет конференції вирішив оплатити мені міжнародний іспит з тестування програмного забезпечення, який визнаний в усьому світі. Складати його планую восени, коли полегшиться карантин і міжнародні оціночні центри відновлять свою роботу».

До слова, міжнародна конференція QA-Z Days 2020 проходить у рамках Z-Days, які проводяться періодично і присвячені різноманітним технологіям і напрямкам в ІТ (QA, Design, Mobile и многих других). Вони мають на меті об’єднати зусилля усіх ІТ-спеціалістів різних рівнів, які цікавляться технологіями і готові ділитися власним досвідом та переймати практичні кейси від інших.