«Коцюбинський вдома»

Всеукраїнський архітектурний конкурс на найкращий проєкт оновлення території музею-садиби митця оголосили у Вінниці

Масштабний проєкт з оновлення території музею-садиби та площі літератора Михайла Коцюбинського оголосили днями у Вінниці. Щоб зрозуміти сильні та слабкі сторони території, усвідомити, хто і як користується площею, серед містян зініціювали опитування «Коцюбинський вдома», яке триває на однойменній сторінці у Фейсбук. Після того, як думка вінничан буде вивчена, організатори сформують детальні завдання для учасників архітектурного конкурсу. А ті запропонують свої проєктні пропозиції з оновлення території музею М. Коцюбинського з облаштуванням громадського простору на прилеглій території.

«Цей простір може стати не лише сучасною відпочинковою зоною для мешканців та гостей міста, а й привабливою туристичною локацією, що буде знайомити з постаттю Сонцепоклонника, чиє життя та творче становлення довгий час було пов’язане з Вінницею. Територія буде окреслена спільною концепцією, яка розкриватиме особистість письменника через враження вінничан і творчість сучасних архітекторів та дизайнерів, — йдеться на сторінці конкурсу. — Дослідження здійснюється у чотири етапи: спостереження за територією, фаховий аналіз території, зустрічі із зацікавленими сторонами та ця анкета опитування. Результати анкетування стануть основою для організації всеукраїнського архітектурного конкурсу, тобто вони дозволять сформулювати детальні завдання для учасників архітектурного конкурсу».

Аби взяти участь в опитуванні, необхідно заповнити анкету, яка містить 25 запитань, об’єднаних в тематичні блоки. Опитування анонімне, оскільки головна мета — дізнатися думку городян, а не те, хто її висловив. Серед питань більшість стосується призначення площі, зокрема, чи доцільно облаштовувати на ній відпочинкову зону, дитячий майданчик, пішохідну частину тощо. Крім того, анкетовані матимуть можливість висловити своє бачення щодо саду та подвір’я садиби Коцюбинського, де збереглися старі дерева, зокрема липа віком понад 250 років, а також такі рідкісні рослини, як агава, магнолія, тамариск тощо.

Організаторами ініціативи виступили профільні департаменти Вінницької міської ради, Інститут розвитку міста та Вінницький літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського. За перебігом конкурсу можна слідкувати на сторінці «Коцюбинський вдома» у Facebook: https://www.facebook.com/KotsiubynskyisHome/