МЕНЮ

«Дніпро історичний. Наш старий Ринок»

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
15 січня, 2020 - 19:30
Представлено новий путівник

 

У Дніпровській міській раді представили нове й цікаве видання — путівник «Дніпро історичний. Наш старий Ринок». Книга розповідає про історію становлення, розвитку центральної частини міста, трансформацію «площі Ринку» з XVIII ст. і до сьогодення. Мета видання — популяризація історичної, архітектурної, культурної спадщини Дніпра. За словами заступника начальника управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради, члена обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентина СТАРОСТІНА, межі площі, про яку йдеться у путівнику, — історія сучасних вулиць: Центральної, Липинського, Грушевського, Короленка, Мономаха, Троїцького майдану і проспекту Д. Яворницького по центру з площею Героїв Майдану. Цей великий квадрат облямовував стару торговельну площу. Це було важливе перехрестя кількох шляхів. Крім торгових рядів, тут були розташовані церква, адміністративні установи, навчальні заклади, прибуткові будинки.

«Загалом це видання — кооперація орієнтовно десяти фахівців. Путівник оформлений у зручній формі, він необ’ємний, лаконічний за змістом. Має три блоки — історія, етапи забудови та прогулянки містом. Текстова інформація супроводжується світлинами. Для зручності зображена схема маршруту старим ринком, тобто можна самостійно його прокласти і пройти. Путівник надрукований у тисячу примірників. Наразі він у відкритому доступі в туристичному інформаційному центрі, а також розповсюджуватиметься через краєзнавців, гідів», — розповів Валентин Старостін.

Зі свого боку Ігор КОЧЕРГІН, доктор історичних наук, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України, який працював над зведенням матеріалу путівника, зазначив: «Це видання дає значний поштовх як для розвитку краєзнавства нашого міста, так і його іміджу загалом. На жаль, більшість городян не знає історію міста, хоча й ходять щодня по вулицях, заходять у будинки, магазини, але не знають їхнього походження, яку функцію вони виконували в ті чи інші часи. Тому одне із головних завдань цієї книжки — донести як до самих дніпрян, так і до туристів інформацію про найпривабливіші об’єкти в місті».

Над дизайнерським оформленням, добором ілюстрацій для путівника працював художньо-технічний редактор Михайло КИСЛОВ. За його словами, унікальність видання — поєднання історичного екскурсу, графічного зображення і самої подорожі в рамках периметру згаданої площі: «Формат видання дуже зручний. Наприклад, якщо обмаль часу, можна одразу перейти до самого путівника, йти за маршрутом, де стисло написано про кожен об’єкт з його світлинами у різні часи, тобто можна спостерігати, як він змінювався. За наявності більшого часу можна глибше ознайомитися з історією. Одним словом, видання задовольняє різні потреби — як для поверхового або більш глибокого професійного ознайомлення з містом, так і під час пішохідних екскурсій».