МЕНЮ

Чкаловський сквер зник... на мапі

Інна ЛИХОВИД, «День»
29 липня, 2020 - 12:30
А Київрада досі не розірвала договору оренди із забудовником

ТОВ «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь» наразі залишається орендарем земельної ділянки біля Інституту геологічних наук НАН України, хоча більш ніж місяць тому Київрада обіцяла місцевій громаді розірвати договір оренди. Нагадаємо, впритул до скверу забудовник запланував 12-поверхівку, чим ставить під загрозу існування єдиної зеленої зони на весь мікрорайон у центрі столиці.

Минулого тижня на сесії Київради відповідний проєкт рішення увійшов до порядку денного, однак однозначного вердикту не отримав. Рішення про розірвання договору депутати взяли за основу, але не підтримали в цілому. Як пояснювала депутатка Київради Ольга БАЛИЦЬКА, таким чином остаточне голосування за цим проєктом відтягується, документ знову мусить пройти низку обговорень і затверджень. А це час, що його забудовник може використати на свою користь.

До того ж, місцеві мешканці помітили, що Чкаловський сквер зник із публічної кадастрової мапи. Киянка Леся ВЛАСЕНКО описує у «Фейсбуці», що «три місяці тому інформація про кадастрову ділянку 8000000000:88:055:0057 (площа 8581,84 кв. м, землекористувач — комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Шевченківського району м. Києва) — на мапі була». Тепер цих відомостей про сквер у кадастровій мапі немає. Можливо, це технічна помилка, можливо, є інші причини. Але поки що події розгортаються таким чином, що реальних важелів порятунку скверу залишається обмаль.

«Київ нам не належить. Він належить СПРУТу», — так резюмувала ситуацію довкола скверу письменниця Марина ГРИМИЧ, котра на відстані стежить за тим, як кияни рятують письменницький сквер від знищення. Депутати, які обіцяли під час голосування підтримати громаду, зробили з точністю до навпаки: або утрималися від голосування, або ж голосували проти розірвання договору оренди. Експерт із питань містобудування, юрист Георгій МОГИЛЬНИЙ звертає увагу, що договір оренди Київради і ТОВ «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь» за умови, що орендар не виконував своїх зобов’язань, добіг кінця 15 травня цього року. Фактично — розривати нічого. Якщо ж Київрада проголосує за рішення про завершення договору оренди, забудовник зможе оскаржити його в суді. Якщо так і станеться, то у виграші може залишитися забудовник. Громаді ж не варто вірити на слово народним обранцям, а й далі вимагати збереження скверу в будь-який спосіб.