МЕНЮ

Через смерть паломника в Умані

Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси
7 квітня, 2020 - 18:41
Хасидів повертатимуть додому чартерним рейсом

Один із паломників, який прибув до Умані разом із родиною, помер у місцевій лікарні з діагнозом COVID-2019. Наразі інфікованими коронавірусом виявились і дружина та двоє дітей померлого хасида. У зв’язку з такою ситуацією усіх паломників, які мають ознаки застуди або бажають повернутися до Ізраїлю, відправлятимуть чартерним рейсом. Про це повідомив міський голова Умані Олександр Цебрій.

Нагадаємо, раніше «День» писав про те, що лабораторний центр Черкас встановлював причини смерті паломника. Наразі ж коронавірус діагностували і у членів його родини.

«У дружини (48 років) та двох дітей (донька — 18 років та син -16 років) померлого хасида діагностували COVID-2019. Всі вони громадяни США. Чоловік, дружина та 6 дітей прибули із Лондона 11 березня.  Станом на сьогодні встановлено приблизно 50 контактних осіб, які перебувають на самоізоляції», — написав Олександр Цебрій. 

Тож, у зв’язку з таким прикрим випадком, була ініційована відеоконференція міського голови Умані з Офісом Президента України, Послом Держави Ізраїль, Головним рабином України та Головним рабином м. Умань. Учасники конференції напрацювали кілька рішень, аби не допустити розповсюдження коронавірусу в місті.

«Перше і, мабуть, найголовніше — організовано чартерний рейс на Тель-Авів о 20:50 і всі паломники, які мають ознаки застуди або мають власне бажання, будуть відправлені до країни Ізраїль. Наразі триває остаточне узгодження списків. Та маю велику надію, що вони майже всі відлетять», — повідомив міський голова Умані.

Також він додав, що самими паломниками закуплені тести та організовано тестування підозрілих на COVID-19. Усі виявлені хворі будуть відправлені до країни Ізраїль, а середньої тяжкості -транспортовані до міста Київ.

Наразі ж у місті організовано чотири контрольно-пропускні пункти. Ситуація із захворюванням на коронавірус, за словами міського голови, станом на 7 квітня така: в стаціонарі інфекційного відділення КНП «Уманська міська лікарня» перебуває 5 хворих (з них одна 6-тимісячна дитина) з підтвердженим діагнозом COVID-19; троє амбулаторних хворих знаходяться на лікуванні вдома під наглядом сімейного лікаря. Всього на сьогодні 8 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19.