МЕНЮ

Буккросинг у... бібліотеці

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
5 серпня, 2016 - 11:30
У вінницькій книгозбірні — нова послуга

Вінницька наукова бібліотека імені Тимірязєва запропонувала своїм читачам нову послугу — обмінюватися книжками. Тепер кожен відвідувач може принести і залишити або взяти і почитати книги, які розміщені на спеціально облаштованій локації з табличкою «Буккросинг». Поки що цією послугою користуються переважно молоді люди. А читають від світової класики до психологічно-мотиваційних праць.

«Дотепер взяти книгу і повернути можна було лише в одній книгарні нашого міста. Хоча у світі відомі приклада, коли книги залишають і у парках, і у кав’ярнях, і навіть продуктових магазинах, — розповідає завідувачка відділу маркетингу, реклами та соціокультурної діяльності бібліотеки імені Тимірязєва Тетяна Джуринська. — Коли ми почали реалізовувати цей проект, то головна мета полягала в тому, що вінничани не приносили книги, які їм не потрібні, а навпаки — поділитися тією, яка зачепила і хочеться усім ї переповісти.

Найпопулярнішими серед відвідувачі є книги сучасних українських авторів. Наприклад, книга Василя Шкляра «Чорне сонце» простояла на столику не більше 15 хвилин. Вона до нас так і не повернулася, але дівчина, яка її взяла, на наступний день принесла книгу Ірен Роздобудько. Навіть свій номер телефону залишала, щоб наступний читач передзвонив і поділився своїми думками з приводу прочитаного. Користуються попитом у відвідувачів і вінницькі автори. Кілька збірок молодого поета Юрія Прокопенка, який пересувається на візку, розлетілися з полиці буккросингу за день. Поки що жодна книжка не повернулася».

У планах бібліотекарів розширити формат цієї послуги. Вони мріють, щоб у бібліотеці книгами не лише обмінювалися, але й обговорювали їх за кавою. Кажуть, що вже й місце підходяще підібрали, залишилося отримати погодження у влади і знайти гроші на ремонт.