МЕНЮ

«Богородиця Володимирська»

8 травня, 2019 - 10:19
У Національному музеї історії України представлена реліквія родини Скоропадських

У Національному музеї історії України 7 травня відбулося урочисте відкриття виставки «Повернення», яка присвячена іконі «Богородиця Володимирська» — реліквії родини Скоропадських ХVІІ ст.

Реліквія з колекції гетьмана України Павла Скоропадського 1918 р. була вивезена його родиною з собою до екзилу. Весь цей час ікона зберігалася в родині Павла та Олександри Скоропадських — спочатку в Німеччині, а згодом у їхньої молодшої доньки Олени Отт-Скоропадської у Швейцарії, в місті Цоллікон, ідеться в повідомленні на сайті музею www.nmiu.com.ua.

Ікона належить до строганівської школи іконопису (дошка, левкас, темпера), оздоблена срібними з позолотою ризами невідомого майстра (Волинь, XVII ст.). Лише на початку 2019 року зусиллями українського колекціонера Ярослава Голдуна ікона повернулася в Україну.

Достеменно невідомо, яким чином ікона «Богородиця Володимирська» потрапила до родини Скоропадських. Імовірно, вона була давньою родинною реліквією Скоропадських ще від гетьмана Івана Скоропадського (1646— 1722 рр.) або ж могла потрапити до гетьмана Павла Скоропадського під час національно-визвольних змагань в Україні протягом 1917—1921 рр.

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»