Бійцям ООС та їхнім родинам обіцяють воду

Для мешканців військових містечок Гвардійського та Черкаського збудують новий водогін

Роботи розпочнуть навесні 2020 року, а кошти виділять з обласного бюджету. На цьому наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко під час огляду проблемної ділянки водогону. Через постійні прориви у застарілих трубах мешканці військових містечок регулярно залишаються без води.

«Проблема із водогоном гостро стоїть вже не перший рік, і весь цей час нею чомусь ніхто не опікувався, — наголосив губернатор. — Ми знайшли оптимальне рішення, яке дозволило б забезпечити стабільним водопостачанням людей вже за кілька місяців. Запропонували обласним коштом звести нові свердловини. Для цього потрібен був дозвіл Міноборони, адже земля, де мало розгорнутися будівництво, належить саме цьому міністерству. Проте замість завітних підписів отримали відмову. Тому змушені були шукати інші варіанти». Альтернативою стало будівництво нового 15-кілометрового водогону. Він замінить найпроблемнішу ділянку старого трубопроводу, який забезпечує водою жителів кількох селищ — Гвардійського, Черкаського, Губинихи, Голубівки та Вільного.  «Цей водогін збудували дуже давно, майже півсотні років тому. Він вщент застарів, через корозію металу постійно виникають прориви. Тому нам доводиться зупиняти подачу води до населених пунктів, — розповів директор водоканалу Новомосковського району Володимир Маліцький. — Нині ремонтна бригада працює з самого ранку до пізнього вечора, але не встигає привести до ладу усі проблемні ділянки».

Голова Дніпропетровської ОДА вже доручив розробити проєктну документацію. Тим часом, аби відремонтувати старі труби та якнайшвидше відновити подачу води, область направила до найпроблемніших ділянок додаткові бригади і техніку. Критична ситуація з водопостачанням Гвардійського та Черкаського триває вже не перший рік. Минулого року, зокрема, військові та члени їх родин вдавалися до акцій протесту — проводили пікет біля будинку Дніпропетровської облдержадміністрації. Вони обурювались тим, що бійці, які повертаються з зони АТО і ООС, не мають нормальних умов, аби помитися або випрати одяг.