МЕНЮ

Безперервний професійний розвиток лікарів

18 січня, 2019 - 11:54
Мінздоров’я оприлюднило наказ для громадського обговорення

Міністерство охорони здоров’я України впроваджує сучасний підхід до навчання лікарів — вони вдосконалюватимуть свої професійні вміння не лише для проформи і від атестації до атестації, а впродовж усього періоду лікарської практики, повідомляє www.kmu.gov.ua.

Безперервний професійний розвиток (БПР) принципово відрізняється тим, що з його впровадженням лікарі навчатимуться постійно впродовж життя. Лікарі самі обиратимуть і заходи професійного розвитку — відвідати конференцію з питань серцево-судинних захворювань чи взяти участь у семінарі з подолання туберкульозу, пройти стажування в закордонній клініці чи записатись на курси тощо. Це дозволить пристосовувати навчання до потреб конкретної медичної практики у конкретному лікувальному закладі і надасть безумовні переваги як для лікарів, так і для пацієнтів.

Переваги БПР для лікарів:

•  свобода у виборі теми, форми навчання. Відповідно до нової моделі має відбутися демонополізація освіти: тепер вибір місця чи організації переходить до лікаря;

•  постійний розвиток, що дозволить бути конкурентоспроможним у професії;

•  можливість інтегруватись у світову медичну спільноту через відвідування акредитованих міжнародними організаціями заходів БПР в Україні та за її межами;

•  спрощення процедури атестації (подання звіту про професійну діяльність за останні три роки та співбесіда з комісією не передбачені у новому порядку атестації).

Перевага БПР для пацієнтів: кваліфікований та компетентний лікар, який кожного року вдосконалює медичні навички і знання.

Новий підхід скасовує обмеження переліку освітніх провайдерів для лікарів, це фактично демонополізує ринок послуг з післядипломної медичної освіти. Замість преференцій виключно державним провайдерам таких послуг цей ринок відкривається для вільної конкуренції.

Обговорення наказу МОЗ України «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» триватиме до 14 лютого 2019 року. Пропозиції та зауваження надсилати на електронну адресу: potupalovatetiana@ gmail.com або за адресою: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, Директорат науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України.