21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи

У цей день розпочались перші протести української громадськості

Відзначається згідно з Указом Президента № 872 від 13 листопада 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору...».

Свято встановлено на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і є своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005-го по 2011 роки 22 листопада.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013-2014 років мали доленосне значення для України та українців. Це надзвичайно важкий період та іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

З нагоди цього дня, 21 листопада, у Києві та інших населених пунктах пройдуть урочистості та меморіальні заходи за участю представників органів виконавчої влади, територіальних громад, народних депутатів, політичного корпусу, громадянського суспільства, насамперед учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, родин Героїв Небесної Сотні, учасників АТО на Донбасі, представників волонтерських рухів, а також духовенства.

У Києві ж уже 7-ий рік поспіль на алеї Героїв Небесної Сотні відбудеться молебень.

Більше читайте на сайті Щоденна всеукраїнська газета «День»:

Чому наші революції «ходять задом наперед»?

Чому наші революції «ходять задом наперед»?-2

Чому наші революції «ходять задом наперед»? - 3

День Гідності та Свободи

"Ми маємо гідність!"

«Це напад на символ Майдану»

«Ми маємо плекати свою альтернативу»

ГОЛОС ІЗ FACEBOOK