«16 днів проти насильства»

Із 25 листопада до 10 грудня триватиме Міжнародна акція

Акція проводиться в Україні щорічно за ініціативи Центру Жіночого Глобального лідерства (США) з 1991 року. Про це повідомили в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, передає kyivcity.gov.ua.

Метою акції є привернення уваги громадськості до потреби подолання ґендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього, актуалізації питання протидії торгівлі людьми, широкого висвітлення питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та задля активізації співпраці держави та громадянського суспільства в цій сфері.

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти ґендерно-зумовленого насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною в громадській чи приватній сферах, незалежно від статі, є грубим порушенням її прав.

У цей шістнадцятиденний період входять важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня — Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня — Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня — Міжнародний день осіб з інвалідністю, 5 грудня — Міжнародний день волонтера, 6 грудня — роковини інциденту в Монреалі.