«Для мене героєм року є український солдат та всі, хто допомагає боротися з ворогом і боронити державу»

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!

Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?

2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?

5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?


Юрій БУТУСОВ, журналіст, головний редактор сайта «Цензор.нет», лауреат Премії імені Джеймса Мейса-2019:

Безумовно, однією зі знакових подій в Україні, яка зрештою має позначитися й на зовнішній політиці, стали президентські вибори. У когось з’явилась надія, у когось розчарування. Вважаю, що основна причина для надії є те, що у нас відбулися дійсно демократичні вибори і це ніхто не може заперечити. Відбулася абсолютно демократична передача влади. І це, звичайно, велике досягнення українського громадянського суспільства. При цьому у висновках і вчинках слід бути дуже обережним, адже триває демонтаж підвалин існування нашої держави. Але ми поки що не підійшли до професійної розбудови державних інституцій.

Починаючи з 2014 року для мене найважливішою подією, яка триває вже шостий рік, є війна. Це наші реалії, в яких ми існуємо. Поки що російська загроза нікуди не зникла, і вона торкнулася кожного громадянина України, а для когось стала в їхніх долях, у тім числі, особистою трагедією.

Для мене Героєм року є український солдат та всі, хто допомагає боротися з ворогом і боронити державні інтереси. Наші істинні Герої зараз в окопах. А антигероєм можу назвати всіх тих, хто пішов на змову з агресором, пішов на колаборацію, на зраду. В країні є такі сили, які в тому числі перебувають у Верховній Раді. Коли відбуваються міжнародні перемовини, то згадані сили намагаються всіляко послабити позиції нашої сторони.

На оптимізм мене надихає наше громадянське суспільство. Якби не Майдан і не війна, то, мабуть, ми б і не помітили, що воно у нас існує. А може, його до цих подій і не існувало, а лише екстремальна ситуація спровокувала його появу, появу переконливої національної самосвідомості. Маємо будувати українську націю та українське суспільство. Це головний стрижень і гарантія розвитку нашої країни. Розвитку і безпеки, адже без потужної підтримки громадянського суспільства захистити Україну просто не вдалося б. З одного боку, були ті, хто воював, а з другого — ті, хто їх підтримував, маю на увазі волонтерів. Це ознака того, що в суспільстві працює самоорганізація. Зараз збільшується кількість громадських ініціатив. Люди набагато активніше комунікують як особисто, так і за допомогою соціальних мереж. Зараз у нас є велика кількість ЗМІ. Але існує і загроза — це те, коли цілі медіаканали скуповуються окремими проросійськими олігархами. Тоді за наявності начебто великої кількості телеканалів ми опиняємось під загрозою монополізації контенту і посилення звучання у нас меседжів агресора.

Газета «День» існує більш ніж два десятки років. У вашого видання є своя особлива місія, яка, зокрема, полягає не лише в донесенні правди, а й у донесенні історичної правди. Тобто ви дивитесь на наші реалії в історичній площині, а отже, і в майбутній перспективі.