МЕНЮ

Європарламент затвердив мандат на переговори про партнерство з Британією

12 лютого, 2020 - 19:03

Європейський парламент схвалив мандат Єврокомісії на проведення переговорів із Великою Британією про укладання всеосяжної угоди про майбутні умови партнерства, включаючи зону вільної торгівлі.  Голосування за відповідну резолюцію відбулося учора в Страсбурзі, повідомляє Укрінформ.

«Ми зацікавлені у найтісніших відносинах, наскільки це можливо. Якщо ми досягнемо домовленості, то політики з обох сторін «збережуть обличчя», — заявив у цьому зв’язку голова політичної групи «Зелених» у ЄП Філіп Ламбертс. Водночас він наголосив, що будь-яка угода про вільну торгівлю між сторонами не буде кращою за умови, коли Британія була у складі Євросоюзу.

Крім торгівлі та економіки у переговорному мандаті особлива увага приділена співпраці у сферах безпеки та оборони, а також взаємному захисту прав громадян.

Нагадаємо, Британія вийшли з Євросоюзу 1 лютого 2019 року. Нині це третя країна для ЄС, яка після завершення перехідного періоду не може користуватися перевагами, що надає спільний європейський простір для 27 країн-членів.