МЕНЮ

«Є всі умови, щоб протидіяти викликам»

4 березня, 2020 - 10:06
У Чернівецькій області у зв’язку з коронавірусом створено цілодобову гарячу лінію (066 084 93 13)

У Чернівцях у хворого діагностовано перший в Україні випадок зараження коронавірусною інфекцією, заявив третього березня заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Як повідомило керівництво Чернівецької ОДА під час брифінгу, у вівторок розпочато обстеження осіб, які контактували із українцем, котрий повернувся з Італії з коронавірусом, повідомляє Інтерфакс-Україна

Голова ОДА Сергій Осадчук запевнив, що в Україні є всі умови, щоб протидіяти викликам у вигляді коронавірусу, і, за його словами, область була до цього готова.

Зі свого боку в.о. директора державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Гопко розповіла у вівторок: «Сьогодні близько 10-ї години ранку ми отримали офіційне повідомлення від Центру громадського здоров’я МОЗ України про те, що отримано позитивний результат на етапі діагностики в Національній вірусологічній лабораторії. Далі триватимуть дослідження в референс-лабораторії Європейської ВООЗ, як цього вимагає процедура, на це знадобиться кілька днів. Про результати ми вам обов’язково повідомимо».

Вона зазначила, що, зокрема, в області у зв’язку з коронавірусом створено цілодобову гарячу лінію, куди можуть звертатися всі жителі, незабаром ліній буде дві. Вона запевнила, що до виявлення випадку коронавірусу в Чернівецькій області були готові, й робота триває.

В ОДА поінформували, що хворий після поїздки в Італію (із 21 лютого) подорожував разом з дружиною машиною із м. Сучава (Румунія) до Чернівців. Наразі вся необхідна допомога йому надається в інфекційному відділенні. Близький контакт — одна людина (дружина), яка наразі перебуває в самоізоляції.

За інформацією ОДА на сторінці у Facebook, лихоманка та першіння в горлі з’явилися у чоловіка 28 лютого, тоді як, повернувшись додому 26 лютого, він почувався добре. Прикордонники на контрольно-пропускному пункті «Порубне» виміряли йому температуру, вона була нормальною.

«Чоловік повертався в Україну автомобілем, у якому була тільки його дружина. Зараз вона почувається добре і перебуває в самоізоляції. Також інфікований контактував із прикордонником, який вимірював температуру. За ним спостерігають лікарі», — зазначено в повідомленні.