Яким є бренд Білорусі?

Письменницю Світлану Алексієвич викликали на допит у Мінську

Письменниця Світлана Алексієвич 26 серпня прийшла на допит до Слідчого комітету Білорусі. Її викликали, як члена президії Координаційної ради щодо забезпечення транзиту влади (КС), в якості свідка по кримінальній справі, порушеній проти КС. Справу було заведена 20 серпня по статті про заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці. КС був скликаний на хвилі безперервних протестів після виборів президента країни. Перед допитом Алексієвич виступила з короткою промовою. DW опублікували її повністю:

«Я хочу сказати, що я дуже вдячна вам за підтримку, це дуже важливо, ми повинні одне одного підтримувати. Я йду на допит абсолютно спокійно, не відчуваю себе винуватою, я відчуваю, все, що ми робили цілком законно. Більше того, це дуже потрібно сьогодні, адже якщо нас будуть розділяти, ми обов’язково скотимося до громадянської війни, а це дуже небезпечно. Нашою метою було тільки об’єднати суспільство, ні до якого перевороту ми не закликали. Це все марні аргументи, що всі ми — 600 осіб (членів Координаційної ради — Ред.) зібралися і щось зробили з народом. Це народ прийшов до цього. У нас на очах зараз твориться білоруська нація, білоруський народ.

На питання про те, яким вона бачить подальший розвиток подій, Світлана Алексієвич відповіла так:

«Далі будуть довгі політичні рокіровки, напевно. Я бачу, світ нам допоможе, щоб Лукашенко став розмовляти з кимось. Зараз він говорить тільки з Путіним. Треба якось і Путіна, і світ залучити до розмови, щоб Лукашенко зрозумів, що не можна ставити своє життя, життя своєї родини на одну дошку зі своїм народом, з його долею.Ми і наш комітет — ми (одні. — Ред.) не впораємося з цією ситуацією. На жаль, наше громадянське суспільство сильне, але не настільки. Тому нам знадобиться допомога світу, може бути, і Росії, якщо ми зможемо її залучити», — зазначає письменниця.