МЕНЮ

Як світ бореться з коронавірусом

Микола СІРУК, «День»
19 березня, 2020 - 09:04
Жорсткі карантинні заходи, «соціальне дистанціювання» і фінансові вливання

Станом на ранок 18 березня в світі зафіксовано 198 601 випадок зараження коронавірусом, з них 82 779 осіб одужали, 7988 померли, повідомляє Worldometer. Коронавірус зачепив 167 країн по всьому світу.

За останню добу глобально було зафіксовано 384 нових випадків, померла 21 людина.

Найбільшу кількість випадків зареєстровано в Китаї — 80 894 заражених, з яких понад 3 тис. померли. Однак число нових випадків у країні впало, і за останню добу в Китаї зареєстрували всього 13 нових випадків коронавірусу і 11 смертей.

Найбільш постраждалою від Covid-19 європейською країною є Італія, де 31 506 осіб захворіли, майже 3 тис. із них уже одужали, і 2503 не впоралися з хворобою.

Ще однією країною Європи, що перетнула десятитисячний рубіж, є Іспанія, де заразилися 11 826 осіб, з яких трохи більше тисячі одужали і 533 померли.

В Ірані кількість зафіксованих випадків на сьогодні становить 16 169 осіб: 5389 одужали, 988 загинули.

У Південній Кореї, де захворіли більш як 8 тисяч осіб, зафіксували 93 нових випадки. Загалом у країні померли 84 людини — троє з них за останню добу. Одужали — 1540 осіб.

У Франції зареєстрували 7730 випадків коронавірусу, одужали 602 людини, загинули 175.

У США за останню добу зареєстрували 104 нових випадки, в результаті чого кількість хворих становить 6515 осіб. Одужали 106 осіб, 115 не подолали хворобу, повідомив учора американський телеканал. Випадки інфікування вже зафіксовані в усіх 50 штатах.

ЗАКРИТТЯ КОРДОНІВ І СУВОРІ КАРАНТИННІ ЗАХОДИ

17 березня лідери країн Євросоюзу домовилися закрити кордони ЄС на 30 днів для необов’язкових поїздок громадян третіх держав, щоб запобігти поширенню коронавірусу. В разі потреби ця заборона може бути продовжена, заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Майже в усіх країнах запроваджено або запроваджуються жорсткі карантинні заходи, згідно з якими всім громадянам рекомендовано залишатися в домівках та уникати, наскільки це можливо, контактів з іншими людьми. Мешканцям дозволено покидати домівки з конкретною метою — для купівлі продуктів, відвідання банку, пошти, лікаря, аптеки або заправки автомобіля пальним. Продуктові магазини та аптеки залишатимуться відкритими, але їм пропонується дотримуватися правила «соціального дистанціювання», що виключає скупчення людей. Для різних торговельних точок встановлені нормативи перебування в приміщенні не більше однієї людини на кожні 10—15 квадратних метрів площі. Всі «несуттєві» магазини будуть зачинені.

«ГОДИНА ДЛЯ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ»

Деякі мережі супермаркетів у Північній Ірландії та Вельсі (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Австралії, Норвегії, Австрії встановили спеціальний час для здійснення покупок лише людьми похилого віку. Метою цього є зменшення контактів цієї найбільш вразливої для коронавірусу вікової категорії з іншими покупцями.

Крім того, «годину для літніх людей» — з 8.00 до 9.00 — ввела й низка супермаркетів у Австрії — Billa, Merkur та Lidl. Також така практика широко присутня і в Канаді.

ФОНДИ СОЛІДАРНОСТІ ТА ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ

Учора стало відомо про те, що Білий дім подав у Конгрес екстрений запит на виділення додаткових $45,8 млрд для подолання пандемії коронавірусу. Крім того, міністерство фінансів США надало американським підприємцям додаткові три місяці для сплати податків у зв’язку з кризою на тлі пандемії Covid-19. За словами міністра фінансів США Стівена Мнучіна, фізичні особи можуть відкласти податкові зобов’язання на суму до $1 млн, а корпорації — на $10 млн.

Тим часом уряд Франції в зв’язку з поширенням коронавірусу ухвалив рішення про залучення €45 млрд для підтримки бізнесу, зокрема через відтермінування сплати податкових та соціальних зборів.

Крім того, міністр економіки Франції Брюно Ле Мер повідомив про створення фонду солідарності для підтримки малого бізнесу на суму €1 млрд, щоб допомогти найменшим компаніям, самозайнятим, мікропідприємствам, які втратили понад 70% прибутків за період з березня 2019 року до березня 2020 року.

ПРОГНОЗИ ЩОДО РОЗРОБКИ ВАКЦИНИ ПРОТИ КОРОНАВІРУСУ

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що вакцину від нового коронавірусу можуть створити вже цього року, а вже восени вона може бути доступною для людей.

Відповідну заяву голова Єврокомісії зробила після розмови з керівництвом німецької біотехнологічної компанії CureVac, повідомляє Deutsche Welle. Представниця ЄС зазначила, що Європейський Союз надає їм до €80 млн, отже, вони сподіваються, що з такою підтримкою фахівці зможуть розробити вакцину, можливо, до осені.

Слід нагадати, що 11 березня бюджетний комітет німецького бундестагу виділив €145 млн на дослідження коронавірусу та розробку вакцини проти нього. За словами міністерки освіти та досліджень ФРН Ані Карлічек, €140 млн буде спрямовано на потреби міжнародної вакцинальної ініціативи CEPI (Коаліція інновацій підготовки до епідемій, що заснована 2017 року з метою розробки вакцин проти збудників хвороби з пандемічним потенціалом), куди входить німецька біотехнологічна компанія CureVac. Наприкінці січня 2020 року Німеччина та інші спонсори вирішили, що CEPI використовуватиме наявні кошти, щоб зосередити свою роботу на розробці вакцини проти нового коронавірусу

Карлічек зазначила, що зазвичай розробка вакцини та запровадження її у використання потребує 10 років. У разі з коронавірусом нового типу вчені розраховують на те, що засіб вдасться розробити за рік-півтора.