МЕНЮ

«Я залишаюся членом великої української родини»

27 грудня, 2018 - 18:56
Корону «Дня» — послу Японії в Україні Шігекі СУМІ — за розвиток і поглиблення двосторонніх відносин, зокрема ініціативу «Кампанія 2500 сакур»

Пан Шігекі Сумі розпочав свою дипломатичну місію в Україні у вересні 2014 року після подій Революції Гідності, а на початку грудня 2018 року було оголошено, що він завершує роботу і повертається на Батьківщину, наступним послом Японії в Україні стане Такаші Курай.

Ще навесні 2014 року Токіо твердо виступив на підтримку територіальної цілісності й суверенітету України, закликавши Росію виконувати норми міжнародного права і приєднавшись до міжнародних санкцій стосовно РФ. Під час зустрічі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом з нагоди завершення дипломатичної каденції посол Шігекі Сумі ще раз наголосив на незмінності позиції Японії щодо засудження агресії РФ проти України, невизнання анексії Криму, підтримки реформування в Україні й захисту Києвом прав на міжнародній арені, повідомляється на Урядовому порталі. «Незважаючи на те, що я їду, запевняю вас, я залишаюся не тільки другом для України, а й членом великої української родини», — сказав посол під час зустрічі з очільником МВС України Арсеном Аваковим після того, як передав поліцейським Сумщини 600 сучасних радіостанцій.

За останні чотири роки Україна отримала від Японії допомогу на суму більш ніж 1,7 млрд доларів, ще 40 млн доларів було надано на проекти відбудови східного регіону, реабілітацію поранених. 2017-й — був проголошений Роком Японії в Україні, в межах якого було проведено десятки різноманітних культурних, освітніх, спортивних та інших заходів, а з 1 січня 2018 року було спрощено візовий режим для громадян України. Торік також відзначалася 25-та річниця встановлення дипломатичних відносин між нашими державами. З цієї нагоди було започатковано проект «Кампанія 2500 сакур», і станом на липень 2018 року було висаджено вже понад 1700 дерев.

«В усіх містах, де ми разом саджали дерева сакури, встановлено пам’ятні таблички, на яких написано, що ці сакури висаджені 2017 року на честь святкування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Місцеві жителі щовесни згадуватимуть про це, прийшовши помилуватися цвітінням сакури», — сказав Шігекі Сумі в інтерв’ю «Дню». Варто також зазначити, що своє перше інтерв’ю в якості посла Японії в Україні пан Шігекі Сумі дав саме нашому виданню. «Те, що зробила Росія, — це виклик міжнародним законам та нормам, на яких побудована міжнародна спільнота. Японія вірить, що до цього не можна бути толерантним. Якщо ми пробачимо це, то розвалиться уся міжнародна система, на яку ми спираємось», — зазначив він 2014 року.