Сенат США схвалив санкції щодо «Північного потоку-2»

Сенат Сполучених Штатів підтримав більшістю голосів оборонний бюджет США на 2020 фіскальний рік, що містить запровадження санкцій проти компаній, причетних до спорудження газопроводу «Північний потік-2». У вівторок, 17 грудня, за законопроєкт проголосували 86 сенаторів, восьмеро висловилися проти.

Ухвалені сенатом обмежувальні заходи містять серед іншого замороження рахунків, а також заборону на в’їзд або скасування чинності вже виданих віз, уточнює агенція новин AFP.

Нагадаємо, газогін «Північний потік-2» має пролягти Балтійським морем та напряму поєднати російську й німецьку газотранспортні системи. В Москві та Берліні постійно наголошують, що цей проєкт переслідує виключно економічні цілі й не має нічого спільного з політикою. Крім того, Берлін та Брюссель критикують намір США запровадити санкції проти «Північного потоку-2».

Натомість у Вашингтоні побоюються, що реалізація проєкту значно посилить енергетичну залежність Німеччини та Європейського Союзу загалом від Росії. Крім того, США застерігають, що розширення російських газових поставок у ЄС посилить економічну міць Росії.

З критикою будівництва цього газопроводу виступають також Україна, країни Балтії, Польща та низка інших східноєвропейських країн.