Напади на журналістів та студентів

Чим прикметні останні події в Білорусі?

Ленінський районний суд Могильова засудив журналіста інтернет-видання «Могилёвская область 6tv.by» Олександра Собалевського до 8 діб позбавлення волі, про що повідомила білоруська служба Радіо Свободи.

Суддя Вікторія Полякова визнала Собалевського винним у порушенні порядку проведення масових заходів. Згідно з вироком, 30 серпня він взяв участь у несанкціонованому марші. Цього дня в Могильові пройшов «Марш миру і незалежності». Журналіст не визнав провини та заявив, що не брав участі в мітингу, а був присутній на ньому як журналіст і вів стрім, який транслювався на сайті інтернет-видання «Могилёвская область 6tv.by».

Нагадаємо, що у вівторок, 1 вересня студенти декількох університетів Мінська також вийшли на марш солідарності з наступними вимогами: визнати результати виборів 9 серпня недійсними, зупинити політичні переслідування громадян, звільнити всіх політв’язнів. На марші звучали гасла «Саша, тебе відраховано!» та «Віримо й переможемо!».

У Білорусі тривають наймасштабніші за історію країни протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, що знаходиться при владі 26 років, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська — 10,1%.

Відразу після виборів у країні розпочалися протести громадян, не згодних з офіційними їх результатами. Силовики жорстоко розганяли протестувальників, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати та водомети.