МЕНЮ

«Конференція і візит президента Зеленського є першочерговими новинами в Канаді»

Микола СІРУК, «День»
2 липня, 2019 - 17:39

Кореспонденту "Дня" вдалося поспілкуватися перед початком Конференції з депутатом Європарламенту від Німеччини Ребеккою ХАРМС і поставити їй кілька питань:

- Які у вас очікування від участі в Конференції з питань реформування?

- Я сподіваюся, що ми в позитивній атмосфері обговоримо досягнення процесу реформування в минулі роки. Тому що досягнення є. Що ми обговоримо деякі недоліки цього процесу. Новообраний президент буде тут, тож я сподіваюсь, що ми зможемо визначити, як продовжити та прискорити процес. Я завжди притримувалася думки, що Німеччина має наступною приймати цю конференцію. Але поки що такого рішення немає. Думаю, це добре поширювати по всьому світу позитивні новини про зміни в Україні. Наприклад, я прокинулася сьогодні вранці дуже рано і дивилася канадські новини. І мені подобається бачити, що ця конференція і візит президента Зеленського є першочерговими новинами в Канаді.

- Чи склалалося у вас уже враження щодо нового Президента України?

- Я зустрічалася з ним лише одного разу, перед виборами, і вважаю його відвертою та відкритою людиною. Всі знають, що в нього немає великого політичного досвіду. Але я бачу, що він привносить багато ентузіазму Україні. І це добре. Думаю, що зараз він надихає наступне покоління українців знову брати більше відповідальності в політиці. Мене не радує той факт, що всі мої старі друзі з Верховної Ради йдуть. Вважаю, що має бути баланс між новим стартом і продовженням досягнутого.

- Чому німецька делегація проголосувала за те, щоб дозволити Росії повернутися в ПАРЄ? "Бізнес як зазвичай"?

- Мені нічого сказати. Я вважаю це дуже безглуздим і я можу зрозуміти деякі аргументи щодо того, чому Росія повинна бути в Парламентській Асамблеї. Але я не розумію, чому повернення було "проштовхнуте" без виконання зобов'язань. Якщо ви подасте зараз руку Путіну і Кремлю, вони заберуть більше, ніж всю вашу руку. Насправді, це те, що ми спостерігаємо. Я підтримую ті групи країн, які продемонстрували солідарність з Україною і сказали, що вирішать, як продовжувати роботу. Я читала, що Ганна Гопко сказала вчора, що чекає на те, що Венеціанська комісія зробить висновки та винесе свою рекомендацію. Але я думаю, що країнам Східної Європи терміново необхідно працювати разом над цим і вони не повинні примати та толерувати ці триваючі провокації деяких великих західних гравців у Раді Європи проти їхніх інтересів.

- На саміті G20 в Осаці Трамп і Макрон пообіцяли в травні приїхати в Москву на святкування річниці перемоги в Другій Світовій. Навіть Трамп говорить, що це добре розмовляти з Путіним і Росією. Що думаєте про це?

- Члени G20 завжди розмовляли з Путіним. Навіть після провокації перед самітом в Австралії. Переговори завжди продовжувалися. Цього не має бути. Але чого ніколи не має відбуватися, так це відмови Заходу від своїх резолюцій та санкцій щодо Росії після окупації Криму та війни на Донбасі.