МЕНЮ

Глава ВООЗ: Ситуація з коронавірусом може бути «верхівкою айсберга»

10 лютого, 2020 - 19:17

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що випадки передачі нового коронавірусу 2019nCoV людьми, які не були в Китаї, може свідчити про можливість більш широкого поширення хвороби в інших країнах.

«Словом, ми, можливо, бачимо лише верхівку айсберга», — написав він вчора у Twitter і повідомив, що темпи поширення вірусу поза межами Китаю поки залишаються повільними, але вже незабаром вони можуть пришвидшитися. Він також закликав усі країни підготуватися до появи коронавірусу на їхній території та до протидії його поширення. Зокрема, йдеться про можливості для швидкого діагностування вірусу та відстеження контактів осіб, що захворіли внаслідок зараження.

Останні дані, опубліковані в Державному комітеті з охорони здоров’я КНР, свідчать, що кількість випадків зараження коронавірусом на території материкового Китаю знову зростає. За минулу неділю вона сягнула 3062 інфікованих — це на 15% більше за показник напередодні.

Станом на ранок понеділка загальне число інфікованих у Китаї становить 40 171, а кількість померлих від коронавірусу сягнула 908 осіб. За межами КНР було підтверджено близько 360 заражень коронавірусом та два смертельні випадки внаслідок зараження.

Новини про зростання темпів поширення вірусу в Китаї вдарили 10 лютого по азійських фондових ринках.

Тим часом Китай вдається до заходів, які пом’якшили б шкоду, яку новий коронавірус завдає економіці країни. Так, минулої неділі міністерство фінансів КНР повідомило про виділення понад $10 млрд на боротьбу з коронавірусом.

Також китайський центробанк анонсував створення фонду близько $43 млрд для надання кредитів виробникам медичного обладнання та іншим компаніям, що допомагають у боротьбі з вірусом.