Часи і манери

Чому перед профільним віце-прем’єр-міністром Іванною Климпуш-Цинцадзе закрили двері саміту Україна — ЄС?

Ситуація з недопуском на саміт Україна — ЄС віцепрем’єрки, яка відповідає за європейську та євроатлантичну інтеграцію в українському уряді, не просто дивна. Сама Климпуш-Цинцадзе звинуватила в цьому прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Офіс президента. «Я маю підстави вважати, що це рішення було нав’язано Офісу президента з боку глави уряду. Як на мене, це свідчить про саботаж реальної роботи в європейській інтеграції», — сказала віцепрем’єрка.

У відповідь Гройсман заявив, що «зробив би заходи, щоб врегулювати цю проблему, якщо б про неї знав». «Найімовірніше, у Климпуш-Цинцадзе було бажання не прийняти участь в роботі саміту, а — влаштувати політичний скандал. ...Автора цього скандалу я знаю. Це — Петро Олексійович Порошенко», — сказав Гройсман.

Поки українські політики на очах у європейців звинувачують один одного, репутаційно втрачають не тільки вони — втрачає країна. Продовживши працювати в питаннях зовнішньої політики із Вадимом Пристайко і Оленою Зеркаль, які є представниками попередньої команди, новий президент і його Офіс продемонстрували певні позитивні сигнали. Проте не у випадку з Климпуш-Цинцанзе. Схоже, в українській політиці так і не сформувалася спадкоємність, коли важливими є не власні інтереси, а інтереси держави.  

«Іванна має беззаперечний авторитет і бездоганну репутацію в Єврокомісії, її офіс всі ці роки плідно співпрацював з ЄК і штаб-квартирою НАТО, й документи нинішнього саміту готувалися за участі офісу профільного віце-прем’єра, — написала в ФБ перший заступник голови Верховної Ради Ірина ГЕРАЩЕНКО. — Ця історія доводить, що за «новими обличчями» ховаються старі безпринципні.., далекі від європейських принципів і правил».

Сумно, панове.