МЕНЮ

Борису Джонсону стало гірше...

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
7 квітня, 2020 - 19:09
Тим часом Даунінг Стріт відбиває атаку російських фальшивих новин

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон був переведений у відділення інтенсивної терапії в лікарні після того, як його симптоми коронавірусу «погіршилися», заявили на Даунінг Стріт.

Прес-секретар прем’єра сказав, що його було переведено за порадою своєї медичної команди і він отримує «чудову допомогу». За проханнями Джонсона виконувати обов’язки прем’єр-міністра буде Міністр іноземних справ Великої Британії, Домінік Рааб, додав прес-секретар.

Нагадаємо, у неділю вечері 55-річний прем’єр-міністр був госпіталізований у Лондоні з «постійними симптомами». Королева Єлизавета ІІ  мала бути проінформована про стан здоров’я містера Джонсона до 10 числа, за даними Букінгемського палацу.

Політичний кореспондент британської служби BBC Кріс Мейсон повідомив, що прем’єр-міністру дали кисень пізно ввечері в понеділок, після чого його відвезли в інтенсивну терапію. Однак його не поставили на апарат штучної вентиляції легенів.

Попередниця містера Джонсона, Тереза Мей, і колишній лідер лейбористів Джеремі Корбін сказали, що їх думки були з ним. Місіс Мей зазначила, що «жахливий вірус не дискримінує».

Під час щоденного брифінгу уряду з питань коронавірусу, що відбувся раніше в понеділок, пан Рааб підкреслив, що прем’єр-міністр продовжує керувати урядом з лікарні. Відповідаючи на питання, чи доречно це, Домінік Рааб сказав, що Джонсон «скористається медичними порадами свого лікаря».

«У нас є команда ... яка працює на повну потужність, стежачи за тим, щоб його вказівки і інструкції виконувалися», — додав він. Міністр закордонних справ Британії однак зазначив, що з суботи не розмовляв з прем’єр-міністром.

Для Великобританії, яка так недавно вийшла з трьох з половиною років паралічу і поляризації щодо Брексіту, хвороба Джонсона — занурення країни назад у невизначеність, яку, як вважали британці, вони залишили позаду. Такої думки дотримується редакція The New-York Times.

У той самий час на Даунінг Стріт почали відбивати атаку російських фальшивих новин, після того, як державні ЗМІ країни заявили, що Борис Джонсон на апараті штучного дихання, що не відповідає дійсності.

У повідомленні РІА Новини, Газета.ру та численних інформаційних агенціях і новинних ресурсах тоді стверджувалося, що прем’єр знаходився на «штучній вентиляції легенів» і був терміново доставлений в лікарню.

Реакція прес-секретаря Джонсона була швидкою: «Це дезінформація.» — заявив він. «З початку коронавирусной пандемії в наших спецпідрозділах спостерігається зростання помилкових та оманливих наративів. Важливо, щоб вони були швидко «збиті з ніг». «Ми тісно співпрацюємо з соціальними медіа-компаніями, щоб зупинити поширення неправдивої інформації та чуток». — додав прес-секретар, такою є позиція прес-служби та команди уряду.

Російське інформаційне агентство, що розповсюджувало фейки стверджувало, що його джерело було «близьким до вершини національної системи охорони здоров’я Англії», але названо не було.