МЕНЮ

5 подiй тижня, що минає

Підготував Микола СІРУК. Фото Рейтер
25 липня, 2019 - 17:48

24 липня 2019 року. Брюссель. Дівчинка грається з собакою біля фонтана в спекотний день.  У низці країн Європи зафіксована рекордна спека — стовпчики термометрів піднялися значно вище 30 градусів за Цельсієм. Так, у Бельгії та Нідерландах, де спека в середу, 24 липня, сягнула свого піку, це вплинуло на рух транспорту та призвело до збільшення кількості потопельників, повідомляє агенція AFP. Зокрема, в бельгійському містечку Клейне-Брогель зареєстрували температуру в 38,9 градуса за Цельсієм, це побило температурний рекорд 1947 року. У Нідерландах стовпчики термометрів піднялися до 38,8 градуса, що побило 75-річний рекорд.

24 липня 2019 року. Келле, Німеччина. Новий міністр оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Карренбауер відвідала війська бундесверу одразу після прийняття присяги. Під час першої промови на посаді очільниці міноборони закликала довести до 2024 року обсяг витрат Німеччини на оборону до 1,5% ВВП. Для приведення Аннеґрет Крамп-Карренбауер до присяги на посаді міністерки оборони німецьких законодавців відкликали з їхніх відпусток. Голова ХДС Крамп-Карренбауер замінила на посаді міністерки оборони представницю ХДС Урсулу фон дер Ляєн, яку 16 липня було затверджено Європарламентом на посаду президента Єврокомісії .

24 липня 2019 року. Лондон. Королева Єлизавета ІІ прийняла Бориса Джонсона на авдієнції в Букінгемському палаці, офіційно визнавши його новим прем’єр-міністром. У своїй першій промові в які глава уряду Джонсон пообіцяв відновити довіру до демократії та виконати обіцянки парламенту перед народом і вийти зі складу ЄС 31 жовтня. Він також здійснив низку кадрових призначень у свій уряд.

24 липня 2019 року. Токіо. Губернатор Токіо Юріко Койко, президент Токіо 2020 Йосіро Морі, президент МОК Томас Бах і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе взяли участь у церемонії запуску годинника зі зворотним відліком часу рівно за рік до літніх Олімпійських Ігор у столиці Японії. Годинник установлено перед стадіоном у Токіо.

23 липня 2019 року. Санкт-Петербург. Прибічники ЛБГТ-спільноти зібралися на мітинг після вбивства Єлени Григор’євої (Елена Григорьева), яка була громадянською активісткою. Вона виступала на захист прав кримських татар, засуджувала війну Росії проти України. Її часто можна було побачити на акціях підтримки представників ЛГБТ.