5 подiй тижня, що минає

10 липня. Лондон. Посол Великобританії в США Кім Деррок  іде у відставку на тлі скандалу з витоком дипломатичної кореспонденції, повідомляє Бі-Бі-Сі. В одному з листів, оприлюдненому в ЗМІ, Деррок назвав президента США «невмілим, небезпечним і некомпетентним». Це викликало жорстку реакцію та критику Дональда Трампа. Посол пояснив таке рішення бажанням закінчити спекуляції щодо минулих подій. На фото: Держсекретар Великобританії з питань міжнародної торгівлі Ліам Фокс виступає із заявою для ЗМІ щодо відставки Кіма Деррока

8 липня. Афіни. Кіріакос Міцотикас, лідер партії «Нова демократія», офіційно вступив на посаду прем’єр-міністра Греції після перемоги його партії на виборах. Новий уряд склав присягу 9 липня та наступного дня розпочав роботу.

8 липня 2019 року. Київ. У столиці України відбувся 21-й саміт Україна — Європейський Союз. На саміті відбулася зустріч Президента Володимира Зеленського із президентами Європейської ради Дональдом Туском і Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером. За результатами саміту було підписано п’ять документів про співпрацю України та ЄС.

10 липня. Берлін. Канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрілася в Берліні з прем’єр-міністром Фінляндії Антті Рінне. Основною темою зустрічі стала програма та пріоритети головування Фінляндії у Раді Європейського Союзу. Також обговорювалася роль нової Європейської комісії та питання верховенства права.

9 липня. Вашингтон. Емір Катару Тамім бін Хамад Аль ані зустрівся із президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні. Офіційна ціль візиту — обговорити регіональні та міжнародні проблеми на тлі загострення відносин США з Іраном. За результатами переговорів, Трамп підкреслив значення американо-катарского діалогу в економічній сфері і в питаннях забезпечення безпеки на Близькому Сході