Уряд США проти «Майкрософт»

Микола СІРУК, «День»

Генеральний прокурор США і прокурори 20 американських штатів започаткували, можливо, найбільшу в історії країни антитрестівську акцію проти комп’ютерного велета — корпорації «Майкрософт».

Прокурори звинувачують компанію-виробника найпопулярнішого програмного пакета «Віндоуз», який використовується у 90 відсотках персональних комп’ютерів, у спробі забезпечити монополію для своєї програми «Інтернет Експлоурер», що забезпечує доступ комп’ютера до Інтернету. Зараз «Інтернет Експлоурер» продається у пакеті з «Віндоуз».

Міністерство юстиції та прокуратура Сполучених Штатів наполягають, аби суд зобов’язав «Майкрософт» продавати «Віндоуз» без пов’язання з нею «Інтернет Експлоурер», або включити до пакету також альтернативну «інтернетівську» програму конкурента  компанії «Нетскейп».

Керівник «Майкрософту» Білл Гейтс порівняв останню пропозицію із вимогою примусити компанію «Кока-кола» продавати три бляшанки «Пепсі» в кожній упаковці із шести бляшанок. «Це крок назад для Америки, споживачів і комп’ютерної індустрії, яка веде за собою економіку країни в XXI століття», — заявив комп’ютерний магнат. Гейтс упевнений, що процес, хоч би як він закінчився, не зможе підірвати його бізнес. «Ми й надалі зосередимо діяльність на виробництві чудових програмних продуктів, тим часом як наша справа розглядатиметься в суді». Проте генеральний прокурор Джанет Рено стоїть на своєму: «Жодна фірма не має права використовувати монопольне становище для придушення своїх конкурентів».