Президент компанії «Хюндай» повертає борг батькові

Микола СІРУК, «День»  Учора південнокорейський мультимільйонер Чунг Жу-Юнг перетнув кордон північного сусіди разом із караваном із 50 вантажівок, які перевозили 250 корів і 250 биків, і прибув до рідного міста Панмунжом.

82-річний Чунг, засновник найбільшої південнокорейської компанії «Хюндай», сподівається, що такий жест доброї волі сприятиме досягненню доби миру і взаємної співпраці на розділеному півострові. Це була ностальгічна подорож для мільйонера, адже 65 років тому, 17-річний Чунг продав одну з корів батька і, забравши гроші, втік до Південної Кореї, сподіваючися стати юристом. Утім, доля розпорядилася по-іншому. Перебіжчик заснував компанію «Хюндай», що нині має понад 50 філій і виробляє все, починаючи від автомобілів і комп’ютерних чипів до кораблів і сталі.

Чунг зізнався, що завжди відчував свою вину перед батьком за той учинок. Однак тепер він зміг потрапити на батьківщину й повернути борг. Доставлена худоба є лише частиною $8,5-мільйонного подарунка, запропонованого Чунгом в обмін на восьмиденне перебування в Північній Кореї. Цей багатій уже відвантажив 10 тонн зерна й зобов’язався додатково надати ще 500 корів і 40 тонн зерна.