Москва відкликає свого представника при НАТО,

аби не допустити удару Альянсу по сербах Олекса ПІДЛУЦЬКИЙ, «День»  Учора 80 літаків країн — членів НАТО піднялися з італійських військових баз, аби розпочати навчання в небі Албанії та Македонії, яке буде зводитися до обльоту кордонів цих країн із бунтівною сербською провінцією Косово.

Західні провідники не приховують, що «навчання» — засіб тиску на югославського президента Слободана Мілошевича з тим, щоб він припинив насильство та етнічні чистки, які, на думку Заходу, він проводить проти албанського населення Косово.

Тим часом учора ж у Брюсселі справжню паніку викликали повідомлення російських агентств Інтерфакс та РІА, що Москва з вівторка відкликає з Брюсселя голову своєї військової місії при НАТО генерал-лейтенанта Віктора Заварзіна на знак протесту проти натовських «вправ» у балканському небі.

Працівники штаб-квартири Альянсу визнають, що російський генерал справді поїхав додому, але категорично заперечують, що це є офіційним відкликанням, і висловлюють упевненість, що через кілька днів Заварзін повернеться. «Він уже тиждень усім казав, що має з’їздити до Москви аби продовжити візу», — заявив Рейтеру один з високопосадових натовців.

Інші джерела з альянсу стверджують, що позаяк Мілошевич має сьогодні чи завтра прибути до Москви в пошуках прийнятного для себе виходу з кризи, Заварзіна викликали для участі в переговорах як цінного експерта.

Проте зрозуміло, що таким чином Кремль продемонстрував абсолютну незгоду із натовськими планами військового удару по сербах у випадку, якщо Мілошевич не піде на поступки.