Мілошевич вибрав співпрацю

Димитрій БАБИЧ, «День»
Члени Міжнародної контактної групи вирішили послабити санкції проти Югославії

Після того, як президент СРЮ Слободан Мілошевич погодився на переговори з лідером косовських албанців Ібрагімом Руговою і вже зустрівся з ним.

«Ми вітаємо факт особистої участі югославського президента у прискоренні цього процесу, — заявив один із представників контактної групи, — Мілошевич зробив правильний вибір на користь співпраці з міжнародним співтовариством».

Домовленість Слободана Мілошевича та лідера етнічних албанців Ібрагіма Ругови про проведення першого раунду переговорів щодо долі Косово може стати поворотним пунктом для припинення збройного конфлікту. Втім, цього оптимізму не поділяють самі албанці, які вважають скорочення санкцій проти Белграда передчасним. Член косовської делегації на майбутніх переговорах Ветон Суррорі, заявив агентству Рейтер, що послаблення тиску на Югославію лише загальмує процес врегулювання.

Міжнародна контактна група, яка складається з представників США, Британії, Франції, Німеччини, Росії та Італії, однак, не має наміру змінювати своє рішення. У разі, якщо Белград буде послідовним у дотриманні своїх обіцянок, на Югославію чекатиме зняття обмежень у галузі міжнародної торгівлі.

На думку оглядачів, уряд СРЮ має чудовий шанс досягти скасування всіх санкцій, повністю погодившися на вимоги Заходу про припинення збройного тиску  на Косово. Чи скористається цією нагодою Мілошевич, світ дізнається після початку переговорів наприкінці цього тижня.