Коротко

Сполучені Штати підтримають російський рубль

Вашингтон пообіцяв сприяти мобілізації значних ресурсів міжнародних фінансових організацій для допомоги урядові Єльцина в зв’язку з «обвалом» на московській біржі. Конкретні обсяги допомоги та умови її надання не розголошуються. Проте уряд США вже заявив про намір підтримати надання Росії траншів в $670 мільйонів з $9,2-мільярдної позики МВФ та сприяти подальшим позикам МВФ та Світового банку. Надання власне американської допомоги урядовці США називають малоймовірними, принаймні на сьогодні.

Єльцин поповнив свій штат журналістом

Президент Росії Борис Єльцин призначив кореспондента російського телебачення у Брюсселі Андрія Шторха своїм референтом. Шторху 29 років, і він перший професійний політичний журналіст серед спічрайтерів Єльцина. Один із високопоставлених співробітників адміністрації Єльцина сказав в інтерв’ю московській газеті «Комерсант-дейлі», що професіоналізм Шторха став вирішальним для його призначення і що він «знає як повинен говорити президент, щоб не підставлятися, в тому числі й журналістам».

Жінка не стане президентом Колумбії

Кандидат від правлячої Ліберальної партії Гораціо Серпа і висуванець консерваторів Андрес Пастрана вийшли в другий тур президентських виборів, набравши приблизно по третині голосів виборців. Зараз розгортається боротьба за прихильників третього кандидата — колишнього міністра закордонних справ країни, безпартійної Ноемі Санін, яка здобула підтримку 27 відсотків виборців. За Санін голосували жителі столиці та більшості великих міст країни, яким припали до вподоби її обіцянки боротися із засиллям корупції, що міцно вросла в колумбійське суспільство протягом більш ніж 150-річного правління консерваторів і лібералів.