Коротко

В Алжирі вбито одного з лідерів ісламістських бойовиків

Алжирські власті повідомили, що під час 20-годинної військової операції було вбито керівника столичної організації Озброєної ісламістської групи ГІА. Вояки зі служби безпеки оточили будинок, де переховувався Мохаммед Кебайлі, на прізвисько Аячі, та троє його спільників. Правоохоронці застрелили ісламістів, які не хотіли здатися й першими відкрили вогонь. Під час стрілянини загинуло двоє дітей і один вояк.

Власті стверджують, що Аячі був причетним до численних убивств громадян, зокрема до різанини, що сталася влітку і під час якої декільком сотням селян було перерізано горлянки.

Обвинувачення наполягає на ув’язненні Берлусконі

Італійський прокурор Франческо Греко вимагає, щоб суд ув’язнив колишнього прем’єр-міністра країни Сільвіо Берлусконі на 5 з половиною років і наклав на нього штраф у розмірі $7 млн.

Цього магната звинувачують у фальсифікації бухгалтерських книг «Фінінвест груп». Греко також наполягає, аби спільник Берлусконі, колишній лідер Соціалістичної партії Італії Беттіно Краксі отримав чотири роки ув’язнення і сплатив штраф на суму $9 млн. Краксі знайшов притулок у Тунісі після того, як його було звинувачено в нелегальному фінансуванні своєї партії. Рішення суду буде оголошено через декілька днів, проте воно набере чинності після розгляду всіх апеляцій, на що може піти 10 років.

Міністри розбудовують туризм

Міністри туризму з 76 країн світу зібралися у Лісабоні на конференції, присвяченій розвиткові сучасного туристичного бізнесу. Конференцію відкрив прем’єр-міністр Португалії Антоніо Гут’єрес, який наголосив на необхідності тісної співпраці в цій сфері. На зустрічі розглядатимуться питання прийому до Світової організації туризму нових країн-членів та вдосконалення системи обслуговування відпочиваючих. За результатами роботи конференції стежать сотні журналістів, що, на думку організаторів, дозволить миттєво повідомляти про всі позитивні зрушення у сфері туризму.