«Зшиватимуть країну»

Луганщина отримала від Львівської облради книжки «Справа Стуса» Вахтанга Кіпіані та саджанці сосни

Інформацію про подарунок школам і бібліотекам Луганської області від львів’ян оприлюднено на ФБ-сторінці Луганської ОДА.

«Від дружньої Львівщини 600 примірників книги «Справа Василя Стуса» передано для шкіл та бібліотек Луганщини, – йдеться, зокрема, у дописі. – Книжки передані сьогодні, 14 листопада, делегацією зі Львівщини, яка завітала до нашої області».

«Важливо знати історію рідної країни. Ці 600 книжок отримають бібліотеки та навчальні заклади Луганщини. До них матимуть доступ дослідники, науковці, студенти, учні шкіл. Через бібліотечну систему з виданням Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» ознайомиться і масовий читач», – зазначила на церемонії передачі книжок виконувач обов’язків голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська і подякувала львів’янам за багаторічну співпрацю в рамках проєкту «Змінимо країну разом».

«За цей час Львівщина та Луганщина стали рідними регіонами!», – вважає Катерина Безгинська.

До Сєвєродонецька книжки, які отримають 293 бібліотеки та 297 навчальних закладів Луганщини, привіз голова Львівської облради Олександр Ганущин.

«Ми хотіли, щоб видання з’явилося в усіх бібліотеках і школах Львівщини та Луганщини. Провели переговори з видавництвом і купили книгу про Стуса для бібліотек та шкіл Луганської області», – зазначив Олександр Ганущин. І додав, що це – справа принципу, бо історію життя Василя Стуса має знати кожен – від великого до малого. Саме тому така ініціатива є вкрай важлива – «щоб знати правду, щоб вивчати нашу історію і по-справжньому любити Україну».

У Львівській обласній раді нагадують, що рішення стосовно закупівлі книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» для бібліотек двох областей підтримано ще місяць тому на президії ЛОР. А вже 12 листопада внесення змін до обласного бюджету Львівської області ухвалили на засіданні постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації.

Сьогодні ж, 14 листопада, за ініціативи голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина в межах програми «Змінимо країну разом» у селі Осколонівка, що на Луганщині, висадили Львівський гай. Для цього у лісовому селекційно-насіннєвому центрі, що у Брюховичах неподалік Львова, було придбано 10 тисяч саджанців сосни, про що повідомляє пресова служба ЛОР.  

«Недавно наша Луганщина сильно постраждала від лісових пожеж. Втрат зазнали і мешканці, й екосистема. Тому й виникла ідея зібратися разом з друзями з Київщини, Львівщини та Луганщини та висадити тут, у селі Осколонівка, Львівський гай», – зазначив голова ЛОР, подякував усім, хто підтримав акцію, і висловив впевненість, що такі ініціативи сприятимуть ще кращій співпраці та дружбі львів’ян з луганчанами та, без сумніву, «зшиватимуть країну».

Фото з ФБ-сторінки Луганської облдержадміністрації