Віктор Лещинський вручив нагороду Мирославі Артюшенко – переможниці відеоконкурсу «Визначні місця України»

Впродовж місяця змагались учасники відео-конкурсу «Визначні місця України»: знімали відеоролики про історичні, літературні та архітектурні пам’ятки.

         «Українці через карантин активно подорожують нинішнього літа рідною землею. Скільки відкриттів зробив кожен! Мальовничі краєвиди біля маленьких сіл, величні гори, неймовірні узбережжя морів та озер. А ще – місця, пов’язані з визначними особистостями. Саме тому й виникла ідея провести перший конкурс – аби всі бажаючі показали – чим же ми володіємо насправді!» - каже Віктор ЛЕЩИНСЬКИЙ, президент Національного експертно-будівельного альянсу України.

         Показати ще не втрачені пам’ятки культури захотіли десятки людей. Марина Кісенко (3 місце) з Решетилівки ( Полтавщина) відкрила історію знаменитої художньої фабрики ім. К Цеткін. Ткацтво, вишивка, килимарство – яскраві, вишукані і дуже трудомісткі роботи, які відомі світові більше століття.

А Діана Дмитренко з Черкас (2 місце), розповіла у відеоісторії про унікальний буддійський храм у Черкасах. Чи багато з українців знають про нього? Певно ще менше його побачили. А завдяки Діані Дмитренко кілька десятків тисяч переглядів зробили сакральну пам’ятку відомою.

         Втім, найперша учасниця, що відреагувала на конкурс напрочуд швидко, створила відео, яке і вразило і зворушило. Босонога 8-річна дівчинка в українському вбранні провела екскурсію будинком-садибою Андрія Малишка. Автор всесвітньо відомої «Пісні про рушник» провів дитинство у Обухові на Київщині. У його батьківській хаті – рушник, борисівська ікона, родинні світлини. А біля хати, звісно ж, чорнобривці. Щирість і наполегливість школярки Мирослави Артюшенко принесли її 44 тисячі переглядів, схвальні відгуки й підтримку вболівальників.

         Відтак, від імені Фонду Віктор Лещинського, Мирославу Артюшенко було оголошено переможницею відеоконкурсу.

         Президент НЕБАУ особисто приїхав до Обухова, на власні очі побачив хату поета, познайомився із земляками Малишка. «Ми маємо дуже талановиту молодь, яку приємно і варто підтримувати», - заявив Віктор Лещинський.

Він вручив Мирославі приз – iphone 11, а також диплом переможця, а музею А.Малишка меценат перерахував кошти на ремонт.

Призери, що завоювали 2 та 3 місця, отримали годинники.

Найближчим часом на своїй сторінці у ФБ Віктор Лещинський оголосить про наступний відеоконкурс, також пов’заний з історією України.