Вікна - 97

Давно забуто, що спершу сонцезахисні окуляри призначалися тільки для того, щоб захищати наші очі від надлишкового ультрафіолетового випромінювання. Утім, ті, для кого цей аспект їхнього застосування лишається актуальним, повинні пам'ятати, що є окуляри, які нейтралізують 30, 50 або 80% ультрафіолету. Спеціальні, особливо світлонепроникні, утримують навіть до 90% сонячних променів - вони незамінні на гірськолижних курортах, у високогір'ї й усюди, де сонячне світло для очей особливо нестерпне. Найоптимальнішими для таких окулярів вважаються скельця зеленого кольору. А в інших випадках колір скелець не має значення - вони можуть бути й синіми, й жовтогарячими, й майже чорними. Що насправді є важливим - стежити, щоб на склі не було подряпин, оскільки "каламутні" скельця не тільки гірше захищають очі від сонця, а й можуть зіпсувати вам зір. До речі, останнім часом з'явилися нові окуляри від сонця, темні скельця яких, до того ж, оснащені й діоптріями, так що для тих, у кого проблеми із зором, альтернатива "стильно виглядати або добре бачити" тепер не актуальна.

Треба сказати, що, як і взагалі в моді, не існує єдиної наймоднішої моделі сонцезахисних окулярів. Для орієнтації можна лише позначити кілька "генеральних напрямків" моди на окуляри. Насамперед, це окуляри темного скла в товстій пластмасовій оправі геометричної форми - прямокутної або чотири- шестигранної. Особливо актуальною вважається оправа чорного кольору, але не менш стильно виглядає біла, "молочна" або прозора. На оправі не повинно бути ніяких металевих оздоблень, камінців тощо. Стилю окулярам (та їхньому власнику) надає їхня форма. Інше спрямування - окуляри в тонкій металевій оправі, які прийшли до нас із 70-х років, із трикутними лінзами "краплею" догори. Як багато інших моделей ретро, сьогодні ця модель знову видається дуже привабливою й після багатьох років практично повної зневаги виглядає доволі свіжою. Проте коли ви настільки екстравагантні, що ці моделі вам здаються надто традиційними, до ваших послуг найнеймовірніші "фентезі": окуляри з червоного, жовтого, синього, зеленого скла в оправах контрастних кольорів або майже без оправ - лише скріплені на переніссі й підтримувані дужками величезні (або, навпаки, невеличкі) скельця.

Словом, якого б стилю ви не дотримувалися та наскільки б невтримною була ваша фантазія, завжди знайдуться окуляри, котрі здатні підкреслити неповторність вашої особистості.

Зрозуміло, придбати справді якісні окуляри можна тільки у фірмовій крамниці - базарні "підробки" хоча й можуть бути цікавими, напевно не будуть якісними (в розумінні захисту від опромінення ультрафіолетом) й вічними. Моделі окулярів розробляють безліч найвідоміших дизайнерів та Будинків моди, серед них особливо популярні в нас Versace, Cristian, Dior Cartier та Paloma Picasso.