"У привидів у полоні"

Киянин Андрій Курков - член Англійського Пен-клубу, Спілки письменників і Спілки кінематографістів України, переможець міжнародного літературного конкурсу фонду Генріха Белля (Німеччина). Хоча твори Андрія Куркова номінувалися на Букерівську премію, а за його сценаріями знято понад десять художніх фільмів (у тому числі "Яма" за О. Купріним), у рідному місті книжки письменника поки що мало відомі широкому колу читачів. Однак сюжети його трилерів і фантастичних творів відзначаються незвичайною оригінальністю й гостротою, незрівнянні за задумом і захоплюють буквально з першої сторінки. Фантастика в них дивним чином переплітається з реальністю. Розв'язка - завжди несподівана.

Дія романів із збірки "Смерть стороннього", випущеної київським видавництвом "Алтерпрес", розгортається на тлі київських вулиць, їхні герої - люди найбільш "мирних" професій: письменники, перекладачі, але мають вони рішучі характери, їм не чужий авантюризм. Вони безоглядно вплутуються в різні сумнівні операції й, отримавши "бойове хрещення", виходять із них вільними від будь-яких умовностей.

У новій книжці Андрія Куркова звучать нові теми, що цілком відповідають духу часу.

Герой роману "Смерть стороннього" - талановитий автор творів малого жанру - випадково виявляється втягнутим до мафіозних "розбірок", виконуючи спецдоручення редактора популярної столичної газети з написання некрологів на ще живі, але особливо впливові постаті.

А в повісті "Милий друг, приятель небіжчика" події мають ще більш непередбачуваний хід: головний персонаж - безробітний перекладач Анатолій, перебуваючи в стані важкої депресії, вирішує звести порахунки з життям найоригінальнішим способом - він замовляє власне вбивство...

За повістю "Милий друг" Андрій Курков написав сценарій. Фільм зняв київський режисер В'ячеслав Криштофович, і досить удало - він був представлений на нинішньому Канському кінофестивалі, отримав хорошу пресу за кордоном, його купили для прокату більш як у 20 країнах.

Про те, як кожен із нас виживає за нинішніх нелегких умов, ми більше звикли читати на газетних "кримінальних сторінках", у репортажах зі страйкуючих шахт чи захопливих "світських хроніках" із життя "нових українців". Книга Андрія Куркова не менш захоплююча, й до того ж, відзначається незрівнянним авторським "стьобом", для якого немає закритих тем і персонажів. Включаючи авторське "alter ego".