МЕНЮ

Сплели і роздарували

Леся КЕСАРЧУК
7 червня, 2019 - 12:31
Літні люди передали пледи з вовни сім’ям у складних життєвих обставинах, а також родинам воїнів АТО та ООС

Акцію влаштували в приміщенні міжнародного благодійного фонду «Карітас — Київ». Нагадаємо, що пледи виготовляли в межах проєкту змістовного дозвілля для літніх людей «Клуб 60+» («День» писав про ініціативу в № 67-68 від 12 квітня 2019 року). Навчала плетінню з вовни професійний тренер та переселенка Манана КОГОНІЯ. «Я за фахом лікар, працювала в реанімаційному відділені. У вільний від роботи час займалась хенд-мейдом. Це допомагало мені черпати та випромінювати позитивну енергію. Коли розпочалася війна на сході, я переїхала до столиці. Дізналася про благодійний фонд «Карітас — Україна». Відвідувала безліч тренінгів та майстер-класів, які влаштовували в цьому фонді. Зрештою мої здібності помітили й запропонували навчати літніх людей плести з вовни. Ми обрали таку техніку, яка була не важка для більшості поважних підопічних клубу. Адже в більшості вже був слабенький зір. Коли ще старенькі дізналися, що ці пледи будуть дарувати іншим — тішилися та старалися з усіх сил. Коли щось не виходило, розплітали плед і починали заново. Всі з великим захопленням займалися справою», — розповідає Манана Когонія.

Майже за місяць літні люди сплели 13 пледів. За цей час вони не лише опанували нові знання з хенд-мейду, а ще отримали корисне для здоров’я дозвілля. «Незважаючи на велику кількість існуючих у столиці розважальних центрів та культурно-соціальних місць, вони не орієнтовані на людей похилого віку та часто просто фінансово недоступні для них. Цей проєкт допоможе літнім людям активізувати свій потенціал у соціально важливій діяльності, задовольнити різноманітні соціально-культурні потреби, полегшити встановлення дружніх контактів та розширити коло спілкування, відчути потрібність та важливість своєї праці. Наявність активного соціального життя допомагає запобігти депресії, хворобі Альцгеймера», — переконує працівниця благодійного фонду Оксана ВАРВАРИЧ.

Організатори продовжуватимуть цю акцію. Планують зібрати групу людей похилого віку, які будуть на регулярній основі зустрічатися та виготовляти шерстяні пледи грубої в’язки.