"Сільський детектив" - 2

Нового розвитку набула ситуація, що її оприлюднив "День" 6 лютого нинішнього року в публікації "Сільський детектив: справу про побиття колгоспного економіста припинено за давністю".

Нагадаємо, що економіст колгоспу "За нове життя" села Білки Іршавського району влітку 1992 року заступився за свою племінницю з немовлям на руках, яку бив чоловік Федір Ісак. Останній схопив мисливську рушницю, але, позбавлений її, переможений, втік. Того ж дня економіста в його власному будинку захопили Федір з братами - Володимиром і Іваном. Останній тоді служив в Іршавському райвідділі міліції. 31 день довелося лежати економістові Феннічу в райлікарні. Сліди його крові на стінах його ж хати збереглися досі. Але справу проволоводили в Іршавській, Хустській, Свалявській райпрокуратурах доти, доки не сплив термін давності. Міліціонер і досі служить, а економіст принципово бореться за правду. Після публікації в "Дні" він одержав серію чергових відписок, що міліціонер, який його бив, не винен.

Після побиття і пошивку, і підковдру, і тюль із слідами крові правові виконавці вилучили і... загубили. Нових М.Фенніч досі принципово не купує. "А навіщо ви їх зняли?" - здивовано питають його у причетних місцях. Хоча рішення Свалявського райсуду від 17 серпня 1995 року констатує, що після неодноразових нагадувань про надання речових доказів Іршава їх так і не надала. Ну просто "бермуди" якісь для сільського економіста! А його кривдник Іван Івак в цей час перебуває на посаді інспектора у справах неповнолітніх Іршавського райвідділу.

Але, схоже, крига п'ятирічної боротьби колгоспного економіста за правду скресла. Виявляється, войовничому іршавському міліціонерові Ісаку просто пощастило. Допомогла доля. Вся причина зволікання була в малому - "людині з рушницею", якою його брат Федір погрожував Михайлові Феннічу. Виявляється, цей п'ятизарядний мисливський карабін МЦ 21-12 №13198 на той час не був записаний на Федора Ісака, який хуліганив. Виданий йому міліцією дозвіл на придбання мисливської рушниці №3/97 було вилучене й анульоване. Карабін було перереєстровано на жителя міста Ужгорода Юрія Михайловича Гецка - першого заступника обласного прокурора, тепер уже колишнього. Про це потерпілого від свавілля повідомили листом №10/4-П-734 з Міністерства внутрішніх справ від 12 квітня нинішнього року. Тому, очевидно, й тривала багаторічна тяганина з економістом у трьох районних прокуратурах області. І не долучалися до справи речові докази. І було закрито справу за давністю.

...Племінниця сільського економіста давно розлучилася з буйним чоловіком. Нещодавно вмерла від хвороб, залишивши своїх дітей сиротами. Але живе прагнення М.Фенніча боротися за правду - до кінця.

 

Закарпатська область