Пташина оаза

Під час сезонних міграцій у заповіднику «Хула» зупиняється понад 200 видів птахів

В Ізраїльському заповіднику «Хула» — зараз рай для бьордвотчерів, тих, хто любить вести спостереження за птахами. Це популярне місце міграції птахів між Африкою, Європою та Азією. Тут можна побачити лелек, пеліканів, фламінго, бакланів, морських орлів, чапель, журавлів — усього понад 200 видів птахів. У листопаді тут зупиняються журавлі, якраз у долині Хула. Цей регіон багатий на прісну воду, саме тому птахи обирають його для перепочинку.

Долина отримала статус заповідника у 1964 році. Частина озера, відома як Агмон ха-Хула — «озерце Хула», була відновлена, а зараз проводяться роботи з відновлення майже зниклої екосистеми, щоб зупинити погіршення ґрунтів. Тоді ж було вирішено залишити частину долини Хула в якості першого в Ізраїлі природного заповідника.

Заповідник Хула відкрився в 1978 році. У ньому була побудована система шлюзів для підтримки постійного рівня води, прокладені доріжки і стежини, побудований понтонний міст для прогулянки над болотами і озером, а також оглядові майданчики і вишки для спостереження за птахами.