Прихована загроза

Італійські дослідники скоригували час появи у країні SARS-CoV-2

У країнах Європи лідерами антирейтингу за кількістю нових випадків COVID-19 є Італія, Франція, Великобританія, а Україна посідає наразі сьоме місце. Зокрема в Італії вперше з початку пандемії 13 листопада добовий приріст заражень коронавірусом перевищив 40 тисяч. А напередодні країна подолала позначку в мільйон заражень, повідомляли українські медіа з посиланням на Corriere della Sera. З 5 листопада у країні діє комендантська година та інші обмеження.

Тим часом дослідники з Національного інституту раку Мілану дійшли висновку, що COVID-19 в Італії з’явився у вересні 2019 року. Результати італійських дослідників, опубліковані науковим журналом INT Tumori Journal, показують, що 11,6% з 959 здорових добровольців, які брали участь у випробуванні на рак легенів у період з вересня 2019 року по березень 2020 року, виробили антитіла до коронавірусу задовго до лютого, передає mind.ua з посиланням cnbc.com.

Ще один специфічний тест на антитіла до SARS-CoV-2 був проведений Університетом Сієни для того ж дослідження під назвою «Несподіване виявлення антитіл SARS-CoV-2 в передпандемічний період в Італії». Він показав, що чотири випадки, що датуються першим тижнем жовтня, також були позитивними на антитіла, що нейтралізують вірус, що означає, що ці люди заразилися у вересні, сказав Джованні Аполон, співавтор дослідження.

«Це головний висновок: люди без симптомів не тільки були позитивними після серологічних тестів, але також мали антитіла, здатні вбити вірус, — сказав Аполон. — Це означає, що новий коронавірус може довго циркулювати серед населення з низьким рівнем летальності не тому, що він зникає, а лише для того, щоб знову з’явитись».

На фото: родичі цілуються через лист пластику, встановлений у спеціальній кімнаті для обіймів, організованій для захисту обох сторін від нової коронавірусної інфекції, в пансіонаті для літних людей у Кастельфранко-Венето, Італія.