МЕНЮ

#ПоговорітьЗНами

21 травня, 2020 - 18:48
Родичі політв’язнів Кремля продовжують вимагати діалогу з президентом

Цього четверга біля Офісу Президента на вул.Банковій відбулася громадська акція родичів політв’язнів Кремля «Пане президенте, поговоріть з нами». Вона є продовженням facebook-флешмобу #ПоговорітьЗНами, який родини політв’язнів проводили у квітні цього року. Таким чином дружини, матері, діти українців, незаконно ув’язнених за політичними мотивами в Криму та Росії, вимагають чесно розповісти, чи відбудеться насправді обіцяний та довгоочікуваний «обмін» за формулою «всіх на всіх» і чи забере Україна політичних заручників Кремля з тюрем Криму та РФ, повідомляють організатори події, а це Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Це неполітичний громадський рух рідних політв’язнів, який бореться за їх звільнення в Україні та закордоном.

На жаль, Володимир Зеленський не вийшов до учасників акції, натомість з ними поговорив чиновник із Офісу Президента.

Дружина політв’язня Ігоря Кіяшко Марина Кияшко-Волощенко наголошує: «Наші рідні гниють у російських в’язницях, де вирує коронавірус. Президент обіцяв, що обмін «всіх на всіх» відбудеться у грудні 2019-ого, потім сказав, що наших рідних повернуть додому до кінця березня, а зараз комунікація по цій темі зникла взагалі. Від нас просто відвернулися».

«Ми хочемо поставити Президенту конкретні запитання: чому держава припинила сплачувати послуги адвокатів для наших рідних в РФ і Криму? Чому держава припинила розглядати наші заяви на виділення матеріальної підтримки для посилок з їжею та ліками нашим ув’язненим рідним? Коли врешті-решт відбудеться обіцяний «обмін»? Президент має чесно відповісти на наші запитання», — каже Ілля Дудка, син політв’язня Володимира Дудки:

Як наголошують родичі, інформаційна кампанія «Поговоріть з нами» стала вимушеним кроком Об’єднання родичів політв’язнів Кремля у відповідь на повне ігнорування Офісом Президента запитів рідних на отримання інформації щодо процесу перемовин. Ось таку бачимо «відкритість» влади...