Павловський знову ігнорує суд

Підозрюваний у справі Гандзюк уникає допиту, а генпрокурор говорить більш суворий запобіжний захід

Один із фігурантів злочину проти херсонської активістки і чиновниці Катерини Гандзюк Ігор Павловський продовжує ігнорувати судові засідання у низці кримінальних проваджень, пов’язаних із нападом на Гандзюк. Про це повідомляється на сторінці ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк» у «Фейсбуці».

СУД У КИЄВІ

У Шевченківському районному суді Києва мав відбутися допит Павловського, однак його адвокати подали клопотання про перенесення, посилаючись на медичні довідки. У відповідь прокурор подав клопотання про примусовий привід Павловського, вважаючи причини його неявки неповажними. Втім, суд відмовив у задоволенні клопотання про привід свідка, вважаючи таку вимогу передчасною. Окрім того, суд вказав стороні обвинувачення, що такі клопотання потрібно подавати в письмовому вигляді.

СУД В ОДЕСІ

У Приморському суді Одеси мало відбутися інше судове засідання за участю Павловського, яке теж переноситься уже кілька разів через неявку підозрюваного. Його адвокати принесли довідки про неналежний стан здоров’я, у яких зазначено, що Павловського прооперували і тепер він має другу групу інвалідності. Засідання перенесли на 20                грудня, на 11.00.

ЗАЯВА РЯБОШАПКИ

6 листопада в ефірі програми «Що це було?» на «24 каналі» генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив, що прокуратура перегляне деякі процесуальні рішення у справі Гандзюк, які були ухвалені за попереднього керівництва. Зокрема, і щодо Ігоря Павловського.

«Зараз наші прокурори планують змінити підозру на більш важку кваліфікацію. Ми, швидше за все, відмовимося від угоди з Павловським, оскільки попередньо він погоджувався давати покази. Зараз він це робити відмовляється», — заявив Рябошапка.

Щодо розслідування цієї справи загалом Рябошапка зауважив: «Іноді складається таке враження, що слідство, можливо, вели чи воно йшло не зовсім тим шляхом, яким воно повинно було йти. Тому нам потрібно зробити фактично ревізію всього, що відбувалося, і зрозуміти, що там було дійсно».  

Перед цим генпрокурор зазначив, що у справі «можуть бути хороші результати вже незабаром».

ХІД ПОДІЙ

Ігор Павловський — екс-помічник колишнього народного депутата від БПП «Солідарність» Миколи Паламарчука. Павловський відомий у кримінальних колах Херсона та має авторитет серед багатьох поліцейських та прокурорів області.

За попередньою версією слідства, Павловський був одним із тих, хто знайшов або запропонував виконавців нападу на Гандзюк.

За підозрою у співорганізації нападу на Катерину Гандзюк Павловського затримали 12 листопада минулого року. Після півроку слідчих дій у квітні цього року Павловському пом’якшили підозру: з організації злочину — на приховування. За це, нібито, Павловський мав дати цінні свідчення у справі. Невдовзі його відпустили під домашній арешт.

Однак після цієї угоди зі слідством Павловський почав ігнорувати усі судові засідання у справі. Його адвокати постійно наголошують на тяжкому стані здоров’я Павловського і на складності його пересування. Водночас його бачили на публічних заходах, таких як футбольний матч за Суперкубок України в Одесі. Світлину з Павловським у «Фейсбуці» публікував один із його товаришів.

Нагадаємо, за напад на Катерину Гандзюк, який стався 31     липня 2018 року, засуджено п’ять виконавців. Вони отримали від 3 до 6,5 років позбавлення волі. Наразі відомо ще про трьох фігурантів, які проходять у справі. Окрім Павловського, це голова Херсонської облради Владислав Мангер — головний  підозрюваний в організації нападу, а також відомий у кримінальних колах Херсона Олексій Левін, якого слідство вважає співорганізатором. Левін залишив Україну влітку минулого року і наразі переховується за кордоном.