МЕНЮ

«Неприхований популізм»

Інна ЛИХОВИД, «День»
5 лютого, 2019 - 15:33
Війна проти Уляни Супрун чи медреформи? Про що свідчить рішення Окружного суду Києва

5 лютого суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Сергій Каракашьян видав ухвалу про забезпечення адміністративного позову від народного депутата Ігоря Мосійчука. Нардеп просить суд заборонити Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров’я через відсутність на те повноважень.

Нагадаємо, виконувачкою обов’язків міністра охорони здоров’я Супрун призначили ще влітку 2016 року. До сьогодні приставка «в. о.» дає підстави піднімати інформаційні хвилі стосовно того, що Супрун не має права очолювати МОЗ, адже досі її кандидатура не пройшла погодження у Верховній Раді. Тож як трактувати рішення суду?

Власне, позов задоволено з третьої спроби. У судовій ухвалі вказано, що 14 січня цього року було відкрите провадження в адміністративній справі. Позовну заяву Ігоря Мосійчука суд повертав тричі – не було посилань на конкретні дії, які можуть бути здійснені Уляною Супрун у межах оспорюваної компетенції, та не зазначені припущення щодо можливих наслідків такої реалізації та порушених прав позивача Мосійчука. 

 У Міністерстві охорони здоров’я швидко прокоментували судову ухвалу, заявивши, що наразі консультуються з юристами, як діяти далі.

Раніше у МОЗ анонсували на 15 лютого розгляд позову про заборону діяльності Уляни Супрун на посаді в. о. міністра охорони здоров’я. Минулої п’ятниці до Окружного суду надійшло ще чотири позови від Ігоря Мосійчука: два проти Супрун та два проти прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Певно, отримане 5 лютого рішення – не останнє.

«Це чергова атака на трансформацію системи охорони здоров’я. Це робиться руками депутата, якого вже свого часу спіймали на отриманні великого хабара та підозрювали за п’ятьма статтями Кримінального кодексу, а тепер дуже активно використовують для захисту колишнього керівництва Одеського національного медичного університету», - так Уляна Супрун коментувала ситуацію із позовами Ігоря Мосійчука.

Також Супрун нагадала, що Окружний адміністративний суд вже розглядав подібні позови проти її команди та не задовольнив жоден з них. Так, 2017 року судді цього суду ухвалили дві постанови, які встановили правомірність призначення Супрун урядом і покладання на неї виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України.

 «Ухвалою суду в. о. міністра було відсторонено від посади. Пояснюю - це не остаточне рішення суду у справі, а лише забезпечення позову. А ще - це брудна передвиборча маніпуляція електоратом і неприхований популізм, що суперечить національним інтересам України, - пише у «Фейсбуці» Тимофій БАДІКОВ, голова правління громадської організації «Платформа здоров’я». – Єдиний вихід із ситуації - винести питання призначення Уляни Супрун на голосування у Верховній Раді».