"Коли знижується імунітет - панують грибки"

Таку цифру називають у прес-центрі охорони здоров'я, однак, як свідчать фахівці, ніякої точної статистики з приводу мікозів не ведеться. Вони вражають не лише внутрішні органи, а й шкіру, нігті (різновид їх - лишаї), супроводжують такі важкі хвороби як цукровий діабет, різноманітні гнійні запалення, і, безумовно, СНІД. А при наявності мікозу вилікувати людину дуже складно.

- Найпоширеніші в нас різновиди грибків - кандидози, - розповів кореспондентові "Дня" головний науковий співробітник лабораторії мікроорганізмів Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. Громашевського професор Анатолій Шапіро, - вони з'являються в людей зі зниженим імунітетом, а таких в Україні чимало. Це постраждалі від Чорнобиля, шахтарі Донбасу, металурги Запоріжжя... Це ті, хто пережив онкологічні операції, а потім - опромінення чи хіміотерапію... У клініках, де роблять важкі операції (приміром, гінекологічні чи на легенях), -справжнє царство грибків... Антибіотики, яких доводиться давати дуже багато, вбивають нормальну мікрофлору, її місце займають грибки.

Більшість причин, що викликають грибкові хвороби, у нашій країні хронічно не ліквідуються. Отже лікарям залишається вчитися, як їх правильно діагностувати та лікувати. З цією метою в НДІ епідеміології проводився семінар за участю медиків із різних міст України. Спонсором його стала американська фармацевтична компанія "Pfizer", препарат якої дифлюкан поки що - найліпший засіб проти грибкових інфекцій. Правда, як зазначили наші медики, одна капсула його в 100-150 мг, коштує до 200 грн., а іноді хворим треба приймати їх протягом місяця й довше...