МЕНЮ

Херсон: за незворотну шкоду плавням – жорстке покарання!

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
20 березня, 2020 - 11:36
Щороку в пониззі Дніпра браконьєри знищують унікальну флору і фауну, аби зручно вести незаконний промисел

18 березня Херсон огорнула чорна хмара диму, який тягнувся з дніпровських плавнів. На площі у кілька гектарів горів очерет. Таку картину в місті спостерігають щовесни. Найпоширеніша версія — підпал браконьєрами задля зручнішого вилову риби.

В обласному управлінні ДСНС повідомили, що палає між річками Чайка та Конка. Добратися до місця пожежі було можливо тільки водним шляхом, тому направили рятувальний катер з мотопомпою та десятьма рятувальниками. Однак сильно завадити вогню не вдалося.

Рятувальники відзвітували, що людських жертв немає, і дачні будинки не постраждали. Однак постраждали десятки видів рослин, птахів, тварин. Зрештою, сама краса плавнів, якою люблять милуватися місцеві і туристи, прогулюючись на байдарках. Так, очерет — однолітня рослина, і вже незабаром почне відростати наново. Але незворотної шкоди пожежі приносять екосистемам плавнів.

У Національному природному парку «Нижньожніпровський» нам повідомили, що їхню територію пожежа зачепила лише частково. Наразі на місці працюють науковці НПП, встановлюють масштаби збитків, завдані природі.