Дезертира засуджено до розстрілу

У Дніпропетровську завершився судовий процес у справі 23-річного рядового української армії Володимира Лоли, уродженця Коростишева Житомирської області. Військовий суд Південного регіону України під головуванням підполковника Олександра Ткачука визнав його винним у дезертирстві, двох втечах з-під варти, крадіжках, грабежах, розбої, навмисному убивстві і засудив його до найвищої міри покарання - розстрілу.

Володимира Лолу призвали до армії у березні 1992 року. З військової частини у Чернівцях дезертирував через п'ять місяців. У липні наступного року його затримала міліція у Нікополі, однак при етапуванні до частини утік з-під варти на станції Козятин Вінницької області і залишив межі України. Нелегально мешкав у Санкт-Петербурзі, де скоїв два грабежі, був засуджений на три з половиною роки умовно і звільнений у залі суду.

Повернувшись на батьківщину, навесні і влітку 1995 року Лола скоїв із співучасником дві крадіжки, а також пограбування жінки у Києві. Незабаром був затриманий міліцією, однак, як сказано у матеріалах справи, "через халатність" охорони утік зі спецмашини при перевезенні до СІЗО. Конвоїри нібито забули (!) замкнути двері.

У жовтні 1995 року Лола з'явився у Дніпропетровську, де за три з половиною місяці здійснив 29 (!) зухвалих розбійних нападів і грабежів, захопивши при цьому майна на 716 млн. карбованців. Нападав він виключно на жінок, зазвичай у під'їздах і ліфтах. Погрожуючи ножем, забирав гроші, коштовності, дорогі речі. У п'яти випадках, коли жертви чинили опір, завдавав їм побоїв, колотих й різаних ран. Діяв упевнено й інколи за вечір здійснював по два-три пограбування, причому у сусідніх будинках.

Шостого лютого минулого року на житловому масиві Тополя-3 у ліфті він напав на Зінаїду Кучер, слідчого обласного управління внутрішніх справ. Міцна жінка вчинила опір, і Лола вдарив її ножем у серце. У шоковому стані Кучер зайшла до своєї квартири і за кілька хвилин померла.

Тільки після цього всю дніпропетровську міліцію підняли "на ноги". Убивцю "вирахували" і схопили в ресторані через десять днів. За цей час він встиг пограбувати ще дві жінки.

Попереднє слідство тривало більше року. У суді Лола заперечував свою причетність до епізодів, коли в справу йшов ніж. Відносно убивства Кучер він пояснив, що вона схопила його за волосся, вдарила у пах і при цьому сама наштовхнулася на ніж. Адвокат злочинця Валентин Калашников теж наполягає на цій версії і вважає, що суд не довів навмисність убивства.

Однак винесено смертний вирок. Інші злочини Лоли сумарно потягнули аж на 30 років позбавлення волі. Його співучасник у крадіжках - 24-річний земляк Віктор Костенко - дістав три роки режиму з конфіскацією майна.

За словами голови військового суду Дніпропетровського гарнізону Василя Коваленка, сьогодні у розшуку перебувають ще 190 дезертирів, потенційно здатних через скрутне становище багато на що.

Дніпропетровськ