МЕНЮ

220 книжок шрифтом Брайля

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
10 липня, 2020 - 11:14
У Львові створили нові інклюзивні продукти

Найближчими днями у дитячі бібліотеки міста та до спецшколи-інтернату №?100 для незрячих дітей надійдуть 220 книжок – це 10 нових різножанрових творів, кожен у кількості 22 примірники. Серед нових видань – «Дітям про Львів» Дарії Іваницької, «П'ятикнижжя» Грицька Чубая, «Музей іграшок» Лесі Кічури, «Мандрівки з чарівним атласом. Париж» Надійки Гербіш та інші. Про це «Дню» розповіли у міській раді.

До видань додані аудіо версія, щоби книжку можна було послухати, та рельєфні малюнки, щоби «читалося» на дотик.

Книжки  видані і шрифтом  Брайля, і звичайним, плоским, тобто їх зможуть читати і незрячі, і зрячі дітки.

 Озвучували твори  їх автори або ж відомі львів'яни, зокрема актриса Театру Заньковецької Леся Бонковська, казкарка Леся Кічура, співак піккардієць  Ярослав Нудик.

За словами голови правління ГО «Фонд реабілітації незрячих» Михайла Петріва, проект з поповнення фондів бібліотек книжками шрифтом Брайля триває три роки, з 2018-го, коли для львівських дитячих бібліотек було надруковано по 10 перших книг шрифтом Брайля. Цього року проект входить у число переможців соціально-культурних проектів, що їх підтримує міська влада.

«Шрифт Брайля дуже потрібний для незрячих, бо це складова мобільності, – говорить Михайло Петрів. – Якщо людина володіє шрифтом Брайля, користується тростиною, орієнтується в просторі, користується телефоном, то вона вже є мобільна. Врешті-решт, знання шрифту Брайля – це писемність і грамотність незрячої людини».

Проект реалізувала ГО «Фонд реабілітації незрячих» за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради та за сприяння Ресурсного центру Національного університету «Львівська політехніка».

У міській раді наголошують, що Львів досі залишається єдиним містом України, в якому всі дитячі бібліотеки мають книги для незрячих. Інновація стала доброю традицією: щороку дві громадські організації – ГО «Фонд реабілітації незрячих» і ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» друкують та озвучують по 10 нових літературних творів для дітей.