МЕНЮ

1 мільйон ієн за репост у «Твіттері»

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
10 січня, 2020 - 11:00
Меценат із Японії розпочав соціальний експеримент

Японський модний магнат Юсаку Маєзава віддає 9 тисяч доларів своїм підписникам у Twitter, що, за його словами, є «соціальним експериментом», щоб побачити, чи сприятимуть кошти їхньому щастю.

Maєзава дасть 1 мільйон ієн (9000 доларів) 1000 підписників, обраних навмання серед тих, хто ретвітував пост 1 січня. «Це серйозний соціальний експеримент», — сказав Маєзава на своєму YouTube-каналі, додавши, що сподівається залучити інтерес з боку науковців та економістів.

Маезава, який повинен стати першим приватним пасажиром, який полетить навколо Місяця в ракеті Ілона Маска SpaceX, відомий своїми високими витратами на мистецтво та спортивні машини, але також має прихильність до філософських роздумів над ідеями, як-от світ без грошей. Він пов’язував подарунки з ідеєю базового доходу, або теорією надання періодичної виплати без обмежень всім громадянам, яка набула сили в деяких політичних колах і підтримується кандидатом у президенти США від демократичної партії Ендрю Яном. «Базовий означає звичайну мінімальну суму, яка пропонує відчуття безпеки. Те, що пропонує Maєзава, є абсолютно іншим», — сказав Тошихіро Нагахама, старший економіст науково-дослідного інституту життя Dai-ichi.

Maєзава сказав: з огляду на те, що у нього «є гроші та вільний час» для здійснення платежів, він відчував необхідність спробувати вселити більше дискусій щодо переваг цієї теорії в Японії.

Ідея універсального базового доходу набула підтримки через страх того, що технології як штучний інтелект знищать велику кількість робочих місць.